Washington bez opor nestačil na Philadelphii, Satoranský dal osm bodů

0
SESTŘIH: Chelsea - West Ham 5:0. Souček s Coufalem u dalšího debaklu
SESTŘIH: Dallas - Vegas 2:1. Faksa rozhodl o postupu

Basketbalisté Washingtonu podruhé za sebou v NBA jasně prohráli, v pátek podlehli 98:123 ve Philadelphii. Český rozehrávač Tomáš Satoranský dostal v týmu hostů prostor na 22 minut a stihl nasbírat osm bodů a sedm asistencí. Denver vyhrál v Portlandu 113:112 a připsal si už pátou výhru po sobě, která ho posunula na druhou příčku Západní konference.

Washington nastoupil bez opor Dwighta Howarda a Otty Portera. A zejména bez Howarda ztrácel pod košem, kde dominoval pivot Sixers Joel Embiid. Ten už v první čtvrtině nasbíral deset ze svých 15 doskoků.

Rozhodující moment přišel ve druhé čtvrtině, kdy John Wall dostal technickou chybu a Sixers následně soupeři odskočili šňůrou 20:7. "Kolik jsem dnes házel trestných hodů? Dva? Tak to je má odpověď, proč jsem tleskal rozhodčím. Několikrát jsem byl faulovaný, ale oni nic," zlobil se Wall.

Wizards tak už v poločase ztráceli 22 bodů a trenér Scott Brooks se rozhodl šetřit opory na dnešní zápas s Brooklynem. Nejlepším střelcem týmu byl Bradley Beal, jemuž na 19 bodů stačilo 19 minut na hřišti. Za Philadelphii dalo osm hráčů dvouciferný počet bodů.

Lakers předvedli velký obrat

Denver potvrdil dobrou formu a uspěl i v Portlandu. Rozhodující trojku proměnil proměnil 16 vteřin před koncem Gary Harris na 113:110, domácí už stihli jen snížit.

Ani 41 bodů Anthonyho Davise nestačilo New Orleans v utkání proti Miami, které doma vyhrálo 106:101. Pelikáni sice díky Davisovi málem smazali soupeřův náskok 31 bodů, ale Nikola Mirotič netrefil 50 vteřin před koncem trojku na vyrovnání a Heat už se ubránili.

Obrat se povedl Los Angeles Lakers proti Dallasu, který ve druhé čtvrtině vedl o 15 bodů. Pak ale Lakers zabrali a pod taktovkou LeBrona Jamese, jenž dal 28 bodů, vyhráli 114:103.

Jasné vítězství nad San Antoniem 136:105 vybojoval Houston a ukončil tak šňůru čtyř porážek, kvůli které je nejlepší tým minulé sezony až na dvanáctém místě Západní konference. Rockets pomohl i návrat Chrise Paula do sestavy. Nejlepším střelcem byl s 27 body a 12 doskoky Clint Capela.

Russellu Westbrookovi při výhře Oklahomy 124:109 nad Atlantou těsně unikl třetí triple double za sebou. Posbíral 23 bodů, devět doskoků a deset asistencí.

VÝSLEDKY NBA:

Philadelphia - Washington 123:98 (za hosty Satoranský 8 bodů, 7 asistencí), Boston - Cleveland 128:95, Brooklyn - Memphis 125:131 po druhém prodl., Charlotte - Utah 111:119, Detroit - Chicago 107:88, LA Lakers - Dallas 114:103, Miami - New Orleans 106:101, Oklahoma City - Atlanta 124:109, Phoenix - Orlando 85:99, Portland - Denver 112:113, San Antonio - Houston 105:136.