Magic Johnson byl nařčen, že AIDS jen předstíral | iSport.cz
11. října 2008 • 15:19

Magic Johnson byl nařčen, že AIDS jen předstíral

Autor: ČTK
Magic Johnson
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
RENTGEN: Jaká je souhra stoperů Sparty? Návrat Hancka odskáče Lischka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární americký basketbalista Magic Johnson byl nařčen, že onemocnění AIDS pouze předstíral. O možném fingování choroby mluvili moderátoři diskuzního pořadu na americké rozhlasové stanici KTLK.Johnson ale jejich domněnky rezolutně popřel. Rozhlas se mu poté za slova moderátorů omluvil.

Debatu o devětačtyřicetileté bývalé hvězdě NBA rozproudil telefonát jednoho z posluchačů, podle nějž by lidé neměli brát zdravotnickou péči jako samozřejmost. Moderátor Langdon Perry reagoval, že je však spousta nemocí, se kterými lze při užívání obyčejných léků dlouho žít.

"Myslíš jako Magic Johnson?" odpověděl jeho kolega Chris Baker. "Ano, jako Magic a jeho vymyšlený AIDS. Magic AIDS jenom předstíral," prohlásil Perry. "Ty si myslíš, že Magic předstíral AIDS, aby ho lidé litovali?" zeptal se Baker. "Jsem o tom přesvědčen," dodal Perry.

Johnson reagoval na vystoupení moderátorů rozhořčeně. "Na AIDS umírají miliony lidí a oni si z toho utahují," citovala agentura AP prohlášení pětinásobného šampiona NBA. Rozhlasová stanice se poté omluvila a slíbila, že bude o zákeřné nemoci pravidelně informovat ve spolupráci s Johnsonem.

Bývalému hráči Los Angeles Lakers našli lékaři virus HIV v roce 1991, poslední lékařská vyšetření však u Johnsona žádné příznaky nemoci AIDS neodhalila.

Témata:  sport, basketbal, magic, johnson

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud