8. listopadu 2008 • 15:30

Basketbalisté zahájí baráž v Estonsku

Autor:
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští basketbalisté zahájí boj o udržení v elitní divizi A mistrovství Evropy 5. srpna v Estonsku. Ve třídenních intervalech pak tým Michala Ježdíka narazí na domácí palubovce postupně na Maďarsko, Ukrajinu a Estonsko.Baráž o dvě místa znamenající účast mezi elitou i v příštím kvalifikačním cyklu zakončí reprezentace zápasy v Maďarsku a 20. srpna na Ukrajině. O programu ve skupině rozhodl dnešní los ve Varšavě.

Český tým se v zářijové kvalifikaci neprobojoval do finálového turnaje. Po závěrečném debaklu o 37 bodů v Izraeli se dokonce nevešel ani mezi šestici týmů, které se o zbývající volné místo na ME v Polsku utkají rovněž v srpnu v dodatečném turnaji.

Varšavský los rozhodl o tom, že vítěz této dodatkové kvalifikace bude zařazen do základní skupiny B k ruským obhájcům titulu, Německu a Lotyšsku.

Překvapiví vítězové "české" kvalifikační skupiny Britové si zahrají v céčku s vicemistry Evropy ze Španělska, Slovinskem a Srbskem, další přemožitel Ježdíkova celku Izrael narazí v áčku na Řecko, Chorvatsko a Makedonii. Skupinu D tvoří obhájci bronzu Litevci, Turci, Poláci a Bulhaři.

Tři týmy ze čtyřčlenných skupin vytvoří dvě osmifinálové po šesti týmech a z nich vždy čtveřice postoupí do čtvrtfinále.

V dodatečné kvalifikaci tvoří skupinu A Portugalsko, zbývající přemožitelé Čechů Bosňané a Belgie, do béčka byly nalosovány Francie, Itálie a Finsko. Po zápasech každý s každým se vítězové skupin utkají ve vzájemném dvojutkání o postup na ME.

Mistrovství Evropy se uskuteční od 7. do 20. září. Zápasy v základních skupinách se odehrají ve městech Gdaňsk, Poznaň, Vratislav a Varšava, osmifinálové skupiny budou hostit Lodž a Bydhošť. Dějištěm play off budou Katovice.

Složení základních skupin:
A (Poznaň): Řecko, Chorvatsko, Makedonie, Izrael.
B (Gdaňsk): Rusko, Německo, Lotyšsko, vítěz dodatečné kvalifikace.
C (Varšava): Španělsko, Slovinsko, Srbsko, Británie.
D (Vratislav): Litva, Turecko, Polsko, Bulharsko.
Dodatečná kvalifikace:
A: Portugalsko, Bosna, Belgie.
B: Itálie, Francie, Finsko.
Program skupiny o udržení:
5. srpna: Estonsko - Česká republika, Maďarsko - Ukrajina,
8. srpna: Česká republika - Maďarsko, Ukrajina - Estonsko,
11. srpna: Česká republika - Ukrajina, Maďarsko - Estonsko,
14. srpna: Česká republika - Estonsko, Ukrajina - Maďarsko,
17. srpna: Maďarsko - Česká republika, Estonsko - Ukrajina,
20. srpna: Ukrajina - Česká republika, Estonsko - Maďarsko.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>
Klasická verze
Mobilní verze