Vozíčkáře čeká basketbal v Brně | iSport.cz
10. března 2009 • 13:43

Vozíčkáře čeká basketbal v Brně

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Archív
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
INSIDER: Baroše mi připomíná Hložek. Hancko? Chovancovi rozumím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vrcholem domácí klubové sezony basketbalistů na vozíku bude od pátku do neděle v Brně kvalifikační turnaj Evropské ligy. Utká se v něm pětice týmů z pěti zemí, do finálové části soutěže postoupí pouze vítěz.Vedle pořádajícího Hobitu Brno se turnaje zúčastní Les Aigles de Meyrin ze Švýcarska, RSV Salcburk, turecký Karabükspor Kulübü a italský celek Quartu S. Elena.

Favoritem by měl být tým ze Sicílie, ve kterém hrají i tři čeští reprezentanti Adam Erben, František Šindelář a Marek Šrůtka. "Nevyzpytatelní budou Turci, kteří sázejí na nepříjemný agresivní basketbal, a kvalitní tým má i Salcburk. Všechny tyto tři celky disponují profesionálními hráči, my máme tým složený pouze z amatérů," uvedl na tiskové konferenci manažer Hobitu Brno Zdeněk Škaroupka.

Hobit je v posledních letech nejlepší ze tří současných českých týmů. Vedle domácí soutěže startuje i v rakouské lize a letos v ní skončil třetí. Do závěrečného play off se ale s ohledem na svůj zahraniční status nedostal.

"Je to škoda, neboť tím našim hráčům chyběla větší motivace v závěru sezony," dodal Škaroupka. V Brně by chtěl postupně vytvořit profesionální tým, který by mohl v budoucnu konkurovat silným zahraničním klubům.

"Jenže roční rozpočet takového týmu by se pohyboval v desítkách milionů korun, na úrovni zhruba osmého až desátého klubu v mužské basketbalové první lize. V době současné světové krize na takový projekt peníze těžko seženeme," dodal Škaroupka.

Hráči Hobitu Brno ale po postupném zániku mužských prvoligových týmů z jihomoravské metropole získali kvalitní podmínky k přípravě i zápasům v hale v Kounicově ulici.

"V minulosti jsme zde byli pouze občasnými hosty, nyní zde máme domácí prostředí. Hrací plocha i šatny jsou přístupné tělesně postiženým sportovcům na vozíku. Vybudovali jsme i schodišťovou plošinu, která zpřístupnila posilovnu a rehabilitaci v suterénu," poznamenal Škaroupka.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud