Hala na Folimance
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka
SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dobře se tam necítí mnozí diváci i hráči. Hala v Praze na Folimace může mít mnoho přívlastků, ale slůvka jako pěkná, útulná nebo moderní mezi nimi nehledejte.Právě tam hodlají basketbalisté usmažit svoje soupeře ve skupině o záchranu v evropské divizi A.

Dnes tam zahajují blok tří domácích duelů, přivítají Maďarsko.

Dokonce i Tomáš Satoranský, který na Folimance do léta hrál za USK Praha, se při představě hraní v této stařičké hale ošívá. „Mně to tam paradoxně trochu vadí, nemám tu halu moc v oblibě. Je to divné, když tam hraju celý život, že jo?" optá se pro jistotu.

„On je mladej, nervuje se, když tam nedá jednu střelu. To přijde časem," směje se mu Ladislav Sokolovský, naopak zkušený reprezentant.

Podobně s nadhledem se snaží brát umístění klíčových domácích zápasů do neoblíbené haly všichni hráči. „Jsou tam tvrdší obroučky, ale to jsou i v Pardubicích, to bychom mohli vyjmenovat půlku republiky," mávne rukou pivotman Petr Benda.

Hala na FolimanceHala na Folimance

Jenže málo naplat, Folimanka je unikát. Hala je chladná i dusná zároveň. Chladné je většinou prostředí, diváci sedí v tmavé části na nevlídné tribuně. Dusný je často vydýchaný vzduch. Ze tří stran je jen stěna, hráči nemají kontakt s fanoušky.

Jedno je jisté - pokud ve sportu platí výhoda domácího prostředí, pak na Folimance to bude výhoda na druhou. Jakkoliv je českým hráčům v netypické hale nepříjemné hrát, pak soupeři mohou mít pocit naprostého nepohodlí. „Asi budou mít prvotní šok. Pro nás jen dobře. My tam budeme trénovat, oni jen hrát," přidává Benda.

Hala byla vybraná záměrně jako další ze zbraní pro národní tým. Původně se mělo hrát v Pardubicích, ale tamní aréna nebyla volná. Pak už se směřovalo rovnou na Folimanku. „Mělo by tam být plno, 1300 diváků a atmosféra jako při All Star Game. Vždycky je lepší hrát před plnou vyprodanou menší halou než někde, kde by plno nemuselo být," těší se Sokolovský.

Prvním, koho by mělo bizarní prostředí Folimanky vykolejit, budou dnes večer (začátek ve 20.30, živě vysílá ČT4 Sport) Maďaři. Nesmírně nebezpečný soupeř, který v 1. kole deklasoval doma Ukrajinu. Český tým zahajuje sérii tří domácích duelů, a pokud chce mít výhodné vyhlídky na záchranu, bezpodmínečně by měl vyhrát.

„Maďaří mají vyzrálý tým, hodně hráčů kolem třiceti, to je jejich bonus, který nad námi mají. K tomu mají excelentní rychlý protiútok a precizní střelbu," zhodnotil soupeře trenér Michal Ježdík. Nepodařený zápas v Estonsku, kde jeho výběr prohrál o čtyři body, prý hráče nerozhodí.

„Mluvili jsme s nimi o specifi kách této skupiny. Rozhodne neudělat nějaký exces venku, tedy prohrát velkým rozdílem. To se nám nestalo. Pořád je to otevřené," dodal kouč.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze