19. prosince 2009 • 17:09

Reisingerová se rozstřílela, Spartě dala 43 bodů

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Excelentní střelecký výkon předvedla strakonická basketbalistka Petra Reisingerová v utkání 17. kola v hale pražské Sparty. Na vysokém vítězství jihočeského celku 107:52 nad posledním týmem tabulky se pětatřicetiletá pivotka podílela 43 body a rázně posunula ligové maximum této sezony.

To dosud držela Edita Šujanová s 32 body.

Střelecký součet Reisingerové je nejlepším výkonem ženské ligy od ledna 2006. Tehdy zaznamenala Iziane Castrová-Marquesová z USK Praha ještě o bod víc. Strakonická hráčka dnes minula jen dvě z 19 střel z pole, proměnila všech devět trestných hodů a své kralování pod oběma koši potvrdila ještě 17 doskočenými míči.

Reprezentantky Šujanová a Tereza Pecková po odchodu z USK na hostování do VŠ Praha výrazně pomohly svému novému celku k výhře 89:82 nad Slovankou. Blýskla se zejména Pecková, autorka 27 bodů.

Brněnské derby vyhrálo propastným rozdílem 113:44 favorizované Frisco Sika, nejlepší hráčka utkání Eva Vítečková zaznamenala v jeho dresu 28 bodů. "Překvapivě jsme hráli s chutí. Byl to jednoznačný zápas," poznamenal trenér vítězek Jan Bobrovský.

Trutnovské basketbalistky prohrály s Karlovými Vary 62:64. Západočešky sice v závěru přišly o desetibodový náskok, nakonec však v hale třetího celku tabulky přece jen zvítězily.

Pět a půl minuty před koncem vedly Karlovy Vary 58:48, následovala však dvanáctibodová šňůra domácího týmu. Karlovarské hráčky ale nerezignovaly, vedení jim vrátila trojka Magerčiakové a v poslední minutě pojistila dalšími třemi body výhru nejlepší střelkyně zápasu DeHavenová.

"Ve třetí čtvrtině jsme si udělali náskok, který domácí v závěru stáhli, ovšem srdíčko a štěstí bylo na naší straně," prohlásil karlovarský manažer Roman Maleček. "V bojovném utkání většinu času vedl soupeř. V konci jsme dokázali stáhnout, ale už jsme nedokázali otočit," řekl trutnovský kouč Martin Petrovický.