NBA: Sacramento opět padlo po prodloužení

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Basketbalisté Sacramenta podruhé za sebou nezvládli v NBA prodloužení domácího zápasu proti favorizovanému soupeři. Po středeční porážce od Clevelandu s LeBronem Jamesem (104:117) odehráli Kings v sobotu dokonce dvě nastavené pětiminutovky, než se sklonili před Los Angeles Lakers po prohře 103:112.

Strůjcem vítězství ligového lídra nebyl nikdo jiný než Kobe Bryant. Ačkoliv od třetí čtvrtiny postrádal cit v pravé ruce, nastřílel celkem 38 bodů včetně dvou klíčových trojek ve druhém prodloužení. "Ruka mi ztuhla a byla k ničemu," konstatoval Bryant, který ve třetí čtvrtině po zásahu do lokte odešel do šatny na ošetření.

Po návratu na většinu čtvrté části používal hlavně levou ruku, ale odhodlal se k jediné střele, která byla ještě zblokována. Přesto se dokázal v nastavení zkoncentrovat a v závěru proměnil dvě důležité dalekonosné střely. "Můj čas nakonec přišel. Obránce trochu polevil, nechal ruce dole a dal mi šanci," popsal Bryant, jehož tým vyhrál druhé nastavení 11:2.

Lakers tím odvrátili hrozbu druhé porážky za sebou po pátečním vypjatém duelu s Clevelandem. Dokázali to i bez Rona Artesta, který si doma při pádu ze schodů přivodil otřes mozku a zranění lokte, takže s týmem vůbec neodletěl.

V Oaklandu málem padl rekord sezony v počtu nastřílených bodů. Domácí Golden State Warriors porazili Phoenix Suns 132:127, přičemž dosud jen Atlanta a Toronto sehrály bohatší zápas, ve kterém padlo v součtu 261 bodů (146:115). V utkání se slabými obranami se v týmu Golden State blýskli třicetibodovými výkony Corey Maggette a Monta Ellis (oba 33), v dresu Phoenixu dal 36 bodů Steve Nash.