Ondřej Němec
9. března 2018 • 21:00

Historický duel o všechny pásy je blízko! Predátor Wilder čeká na Joshuu

TOP VIDEA
FAKTA MS: Ronaldo znovu zářil. Ve skupině končí Egypt, S. Arábie a Maroko FAKTA MS: Ronaldo znovu zářil. Ve skupině končí Egypt, S. Arábie a Maroko
Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy
VŠECHNA VIDEA ZDE

To tu ještě nebylo! V boxerské těžké váze se schyluje k historické bitvě. Poté, co Američan Deontay Wilder obhájil titul WBC a držitelé dalších hlavních pásů Anthony Joshua a Joseph Parker se na konci března střetnou v Cardiffu, dojde ke zlomovému duelu. Jeho vítěz se stane prvním absolutním šampionem, bude totiž majitelem titulů všech hlavních organizací. A to se v nejtěžší divizi ještě nikdy nestalo.Američan Deontay Wilder se stal vítězem sobotní tvrdé bitvy s Luisem Ortizem v brooklynském Barclays Center. Američan tak v souboji s odolným soupeřem z Kuby posedmé obhájil pás šampiona WBC. Rozšířil tím svou sbírku nepřetržitých výher na úctyhodnou čtyřicítku.

Kromě jedné výjimky se navíc vždy jednalo o vítězství způsobem k. o. A  nyní chce zbylé světové pásy. „Jsem připraven,“ řekl Wilder po posledním duelu. „Vždycky jsem říkal, že chci sjednotit tituly. Znovu jsem dokázal, že jsem nejhorší chlap na planetě. Upevnil jsem tím svou pozici na vrcholu potravinového řetězce,“ dodal vychloubačný dvaatřicetiletý bijec.

Wilder je aktuálně světovou dvojkou těžké váhy. Jedničkou je britský sportovní hrdina, rovněž neporažený Anthony Joshua. Ten má na svém kontě sice pouze dvacet profesionálních výher, ale stihl už nasbírat tři světové tituly: WBA, IBO, IBF.

Bermane Stiverne byl po knockoutu od Deontaye Wildera mimo
Bermane Stiverne byl po knockoutu od Deontaye Wildera mimo

31. března navíc s největší pravděpodobností získá další. Utká se totiž s  Novozélanďanem Josephem Parkerem, jenž je šampionem WBO. Očekává se, že duel ovládne osmadvacetiletý miláček britských ostrovů. Ale i kdyby tomu tak nebylo a vítězem se stal překvapivě šestadvacetiletý Parker, nejvýznamnější zápas historie profesionální těžké váhy je na spadnutí.

Ještě žádný boxer v historii těžké váhy nebyl držitelem všech světových titulů naráz. Už teď je jasné, že jedním z aktérů sjednocujícího souboje bude Deontay Wilder. A rozhodně má šanci stát se naprostým králem divize.

„On se stále učí. Ale s tím, co má, je velmi, velmi nebezpečný,“ promluvil o Wilderových kvalitách Steve Cunningham, slavný americký boxer exkluzivně pro deník Sport. „Když máte možnost využít takové výšky a síly, můžete se jen zlepšovat.“

Wilder je mužem dvou tváří, což má možná symbolizovat škraboška, s níž pokaždé vchází do ringu. Často vystupuje jako nelítostná mlátička a velebí sílu své pravačky. Přitom má agresi vždy pod kontrolou. Nepatří mezi ty, kteří do soupeře buší i ve chvíli, kdy padá k zemi. Rád vystupuje jako sebestředný showman, kterému jde jen o vlastní ego, k boxu ho přitom přivedla otcovská láska.

VIDEO: Celý záznam duelu Wilder vs. Ortiz

Byl devatenáctiletým studentem, když se dozvěděl, že se stane otcem. Radostnou zprávu brzy doplnila smutná. Lékaři totiž zjistili, že se dítě narodí s rozštěpem páteře a navrhli Jessice a  Doentayovi Wilderovým potrat. „Nikdy jsem si nemyslel, že je dítě chybou. Každý člověk, bez ohledu na to, jakou má poruchu, si zaslouží šanci na život,“ řekl.

Začal přemýšlet o tom, jak by vydělal dost peněz, aby prvorozené dceři zajistil nejlepší zdravotní péči. Vzpomněl si na léta pouličních rvaček, ve kterých vynikal, a rozhodl se toho využít. „Byl jsem naivní, myslel jsem, že každý boxer hned vydělává spoustu peněz,“ prozradil Wilder v rozhovoru pro Yahoo! Sports.

Boxerskou kariéru odstartoval sice až ve dvaceti letech (v roce 2005), o tři roky později už však vybojoval na olympiádě v Pekingu bronzovou medaili (proto má přezdívku Bronzový bomber). Následně přešel mezi profesionály a od té doby jen vítězí.

Mnoho odborníků ale jeho schopnosti stále zpochybňuje. Připadá jim, že často vítězí spíše šťastnou náhodou než technikou. Což se ukázalo i v posledním souboji s „King Kongem“ Ortizem. Ten vedl souboj na body a v sedmém kole málem poslal Wildera k zemi, stačilo k tomu pár vteřin navíc. Nakonec však uspěl americký válečník se štěstím od Boha.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze