7. března 2010 • 18:27

Paříž-Nice: Kreuziger zahájil devátým místem

Autor:
Roman Kreuziger při časovce
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cyklista Roman Kreuziger vstoupil do prestižního etapového závodu Paříž-Nice devátým místem v osmikilometrovém prologu. Nedávný vítěz závodu Kolem Sardinie ztratil na nejrychlejšího Larse Booma z Nizozemska 13 sekund.Bývalý mistr světa v cyklokrosu Boom absolvoval osm kilometrů za 10:56 minuty a o tři sekundy porazil osmatřicetiletého Němce Jense Voigta. Třetí s odstupem šesti sekund skončil Američan Levi Leipheimer. Stejnou ztrátu měl čtvrtý Alberto Contador ze Španělska, který je považován za největšího favorita závodu.

"Jsem spokojený, protože odstup od těch nejlepších není velký. Sedm vteřin za Contadorem, to na osmi kilometrech není až tak moc," uvedl Kreuziger na svém webu.

Pátý čas na trati s jedním stoupáním třetí kategorie zaznamenal dvacetiletý Slovák Peter Sagan, jenž je od letoška Kreuzigrovým kolegou v týmu Liquigas. Český cyklista, který byl před třemi lety v prologu Paříž-Nice druhý, na něj ztratil tři sekundy.

"Ukázal se v dobrém světle, ale jel na začátku, kdy bylo skoro bezvětří. Na posledních dvacet lidí vítr hodně zesílil, takže jsme měli menší handicap, ale i tak jsem to nezajel rozhodně špatně," prohlásil Kreuziger. Závod skončí sedmou etapou v Nice příští neděli.

Paříž-Nice, cyklistický etapový závod - prolog (8 km):

1. Boom (Niz.) 10:56, 2. Voigt (Něm.) -3, 3. Leipheimer (USA), 4. Contador (Šp.) oba -6, 5. Sagan (SR), 6. Tondo (Šp.) oba -10, ...9. Kreuziger (ČR) -13.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze