Baseballová Extraliga 2012 začíná | iSport.cz
12. dubna 2012 • 10:29

Baseballová Extraliga 2012 začíná

Autor: ČBA
Vstoupit do diskuse
0
Hráči Techniky Brno se radují po zisku titulu
TOP VIDEA
TOP góly 4. kola: Faltův gól roku, ultra dělovka Holeše či Dramého paráda
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další ročník nejvyšší baseballové soutěže je před námi. Jaký bude? Na to nám odpoví 35 kol základní části, která potrvá od 7.4. do 14.7.2012 a následné play-off (4.8.-26.8.2012). Vítěze tak budeme znát ještě před zářijovým ME mužů v Nizozemsku. Čtyři novinky známe již nyní:
* titul neobhajují Draci Brno, ale jejich brněnský rival Technika
* z extraligové mapy zmizeli VSK Express Brno, kteří nepodali přihlášku do soutěže
* do soutěže
přibyl nováček Olympie Blansko, který uspěl v Baráži
* Hroši Brno opouští azyl v Blansku a budou hrát domácí zápasy na MBS v Brně
 
Došlo i ke změnám v hračských kádrech a na trenérských postech. K těm nejazjímavějším jistě patří přestupy cizinců z Draků Brno - Grega McCarthyho do Arrows Ostrava a Patricka Ahearna (nejlepší nadhazovač roku 2011) do Kotlářky Praha. Draky naopak posílil na zadácké pozici Michal Břeň z Hrochů. Wayn Ough se po angažmá v Rakousku domluvil s Technikou, stejně tak jako Trevor Caughey (nejlepší nadhazovač roku 2010), který hrál v roce 2011 ve Španělsku. Z Expressu Brno, který bude již hrát pouze oblastní soutěž, přestoupila většina hráčů do brněnských Hrochů.
 
Základní část se bude hrát systémem triplů – sobota double, neděle singl, do play-off, které je tentokrát kvůli startu naší reprezentace na ME v Holandsku rozepsáno do prázdninového termínu, postupují první 4 týmy (1-4, 2-3) a hrají série na 3 vítězná utkání.
 
Nejtěžší začátek má asi nováček Olympie Blansko, která zavítá na Kraví horu a bude čelit obhájcům titulu z Techniky. Naposledy se v Extralize tyto týmy setkaly v roce 2008 s bilancí 4:0 pro domácí. Technika chce začít určitě lépe než vloni, kdy narazila v prvním kole na Draky a dvakrát celkem jasně prohrála. Mistr nemůže chtít po prvním hracím víkendu nic jiného než mít 3 výhry v tabulce. Olympia může naopak jen překvapit.
Hraje se v sobotu ve 13:00 a 16:00, v neděli od 14:00.
 
Další utkání vikendu je na programu také v Brně a to na MBS. Draci Brno (vloni 2.) přivítají Arrows Ostrava (5.). Ostravští jistě mysleli v minulé sezóně výše. Letos mohou vše napravit, ale s Draky mají na svém kontě od roku 1993 pouze 10 vítězství. Draci touží opět po titulu a nadvládě nad Extraligou, vítězství v prvních zápasech by byla dobrým začátkem. Diváci se mohou těšit na souboj brněnských pálkařů s Gregem McCarthym v ostravském dresu na kopci.
Hraje se v sobotu ve 13:00 a 16:00, v neděli od 11:00.
 
Rovněž v Praze se bude hrát na dvou hřištích.

Eagles Praha (vloni 4.) hostí v krčském areálu Hrochy Brno (7.). Tento duel by mohl být opravdu velmi zajímavý. Hroši sice museli svou účast v Extralize obhájit v Baráži, ale díky posílení o hráče z Expressu jsou tipováni na černého koně soutěže. Uvidíme, jestli bude pro Eagles výhodou domácí prostředí a vědomí loňské velmi kladné zápasové bilance W-L 4:1.
Hraje se v sobotu ve 13:00 a 16:00, v neděli od 11:00.

Kotlářka hraje Na Markétě se Skokany Olomouc. Skokani sice v Baráži sestoupili do Českomoravské ligy, ale vzhledem k již zmiňovanému nepřihlášení družstva Express Brno do soutěže, získali možnost reparátu. Kotlářka se po postupu do Extraligy postupně zlepšuje (2010 – 5., 2011 – 3.) a určitě bude chtít na svou úspěšnou cestu navázat i letos. Olomoučtí naopak po hezkém 4. místě v roce 2009 bojovali v posledních dvou ročnících vždy o udržení v soutěži. Hračskou oporou týmu bude určitě reprezentant Jakub Voják, který se vrací domů z německé Bundesligy.
Hraje se v sobotu ve 13:00 a 16:00, v neděli od 11:00.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud