8. prosince 2017 • 14:54

Bývalá hvězda MLB ráda řekne skautům o českých talentech

Autor:
Do Prahy přiletí v tomto týdnu Orlando Hudson, poradce generálního manažera baseballového klubu Arizona Diamondbacks a zároveň dvojnásobný účastník All-Stars Game.
TOP VIDEA
Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse
Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra
VŠECHNA VIDEA ZDE

Propast mezi českým baseballem a světovou špičkou se zmenšuje a odborníci odhadují, že do deseti let by se mohl první tuzemský hráč dostat na soupisku elitní zámořské MLB. Třeba budoucí hvězdu do Ameriky doporučí Orlando Hudson, dvojnásobný účastník All Star Game, který je na skok v Česku.Devětatřicetiletý Hudson strávil v MLB jedenáct sezon, druhou metu hrával za šest týmů a čtyřikrát získal Gold Glove Award, ocenění pro nejlepšího polaře. V Česku je na pozvání Jakuba Hajtmara, hráčského agenta a baseballisty týmu Draků Brno, a zúčastní se kempu pro nejtalentovanější české hráče v Nymburku.

"Baseball je skvělý v tom, že jedno odkud jste, ale šanci na ligu má každý. Není těžké se tam dostat, ale udržet. Je třeba mít vášeň a píli," řekl Hudson novinářům. "Je ale těžké předpovědět, kdo se dostane do nejvyšší ligy, protože každý má jiný úhel pohledu. Já jako hráč si vyberu někoho jiného než třeba manažer klubu," uvedl.

O víkendu mu ukáže umění padesátka hráčů do osmnácti let. "Už se nemůžu dočkat a třeba o některém z vašich talentů řeknu našim skautům," uvažuje Hudson, který aktuálně pracuje jako poradce pro klub Arizona Diamondbacks. "Dva až tři hráči by mohli zaujmout," míní Petr Baroch, člen realizačního týmu reprezentace.

Nejblíže k MLB má z Čechů aktuálně chytač Martin Červenka, který nově podepsal smlouvu s týmem San Francisco Giants. Na jaře bude bojovat o místo a má šanci hrát třetí nejvyšší soutěž. Druhá cesta, jak se dostat do MLB, je přes univerzitní baseball: nově bude studovat a hrát za North Carolinu Marek Chlup.

"Kluci dveře se pootvírají. Propast mezi amatérským a profesionálním baseballem se zmenšuje," řekl kanadský kouč českého národního týmu Mike Griffin.

Do MLB by se třeba mohl dostat někdo z výběru žáků do 12 let, kteří na letošním mistrovství světa na Tchaj-wanu skončil osmí. V týdnu je díky tomu s univerzitním celkem přijal ve své rezidenci nový americký velvyslanec v Česku Stephen King.

Témata:  Hudson, MLB, ČR, baseball, Sport
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze