Bývalá hvězda MLB ráda řekne skautům o českých talentech | iSport.cz
8. prosince 2017 • 14:54

Bývalá hvězda MLB ráda řekne skautům o českých talentech

Do Prahy přiletí v tomto týdnu Orlando Hudson, poradce generálního manažera baseballového klubu Arizona Diamondbacks a zároveň dvojnásobný účastník All-Stars Game.
TOP VIDEA
PARÁDNÍ atmosféra před zápasem s Brazílií! Jak to vypadá u Edenu PARÁDNÍ atmosféra před zápasem s Brazílií! Jak to vypadá u Edenu
SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 2:0. Hosté spálili všechny šance, doma budou muset vyhrát SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 2:0. Hosté spálili všechny šance, doma budou muset vyhrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Propast mezi českým baseballem a světovou špičkou se zmenšuje a odborníci odhadují, že do deseti let by se mohl první tuzemský hráč dostat na soupisku elitní zámořské MLB. Třeba budoucí hvězdu do Ameriky doporučí Orlando Hudson, dvojnásobný účastník All Star Game, který je na skok v Česku.Devětatřicetiletý Hudson strávil v MLB jedenáct sezon, druhou metu hrával za šest týmů a čtyřikrát získal Gold Glove Award, ocenění pro nejlepšího polaře. V Česku je na pozvání Jakuba Hajtmara, hráčského agenta a baseballisty týmu Draků Brno, a zúčastní se kempu pro nejtalentovanější české hráče v Nymburku.

"Baseball je skvělý v tom, že jedno odkud jste, ale šanci na ligu má každý. Není těžké se tam dostat, ale udržet. Je třeba mít vášeň a píli," řekl Hudson novinářům. "Je ale těžké předpovědět, kdo se dostane do nejvyšší ligy, protože každý má jiný úhel pohledu. Já jako hráč si vyberu někoho jiného než třeba manažer klubu," uvedl.

O víkendu mu ukáže umění padesátka hráčů do osmnácti let. "Už se nemůžu dočkat a třeba o některém z vašich talentů řeknu našim skautům," uvažuje Hudson, který aktuálně pracuje jako poradce pro klub Arizona Diamondbacks. "Dva až tři hráči by mohli zaujmout," míní Petr Baroch, člen realizačního týmu reprezentace.

Nejblíže k MLB má z Čechů aktuálně chytač Martin Červenka, který nově podepsal smlouvu s týmem San Francisco Giants. Na jaře bude bojovat o místo a má šanci hrát třetí nejvyšší soutěž. Druhá cesta, jak se dostat do MLB, je přes univerzitní baseball: nově bude studovat a hrát za North Carolinu Marek Chlup.

"Kluci dveře se pootvírají. Propast mezi amatérským a profesionálním baseballem se zmenšuje," řekl kanadský kouč českého národního týmu Mike Griffin.

Do MLB by se třeba mohl dostat někdo z výběru žáků do 12 let, kteří na letošním mistrovství světa na Tchaj-wanu skončil osmí. V týdnu je díky tomu s univerzitním celkem přijal ve své rezidenci nový americký velvyslanec v Česku Stephen King.

Témata:  Hudson, MLB, ČR, baseball, Sport
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud