9. března 2023 • 18:40

TOP hvězdy WBC: chlouby MLB z USA i Karibiku a unikátní Japonec

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
 • Video se připravuje ...

  Dostaveníčko těch největších hvězd baseballu již v Tokiu odstartovalo. V reprezentačních dresech se utkají na věhlasné World Baseball Classic, na níž se historicky poporvé probojoval i český tým. Ten se v sobotu utká s možná největší star Japoncem Shoheiem Ohtanim. Jací další TOP baseballisté, kteří působí i v nejslavnější lize tohoto sportu MLB, se na turnaji představí? Eso v sestavě mají nejen domácí, ale i USA, či karibské státy.

  JOSE ALTUVE (Venezuela)

  Klub: Houston Astros

  Pozice: 2. meta

  Letošní plat: 26 milionů dolarů (asi 580 milionů korun)

  S Astros na podzim podruhé v kariéře vyhrál Světovou sérii, Venezuele se ale na WBC zatím moc nedařilo. Tentokrát má zřejmě nejsilnější tým v historii, ale i tvrdou skupinu s Portorikem a Dominikánskou republikou.

  FRANCISCO LINDOR (Portoriko)

  Klub: New York Mets

  Pozice: spojka

  Letošní plat: 27 milionů dolarů (asi 603 milionů korun)

  Po nevydařené sezoně 2021 se vloni vzchopil k 26 homerunům. Porotoriko prošlo v letech 2013 a 2017 na World Baseball Classic až do finále. A i bez Carlose Correy, jehož žena čeká miminko, má znovu vysoké ambice.

  MANNY MACHADO (Dominikánská. rep.)

  Klub: San Diego Padres

  Pozice: 3. metař

  Letošní plat: 23 milionů dolarů (asi 514 milionů korun)

  O jeho významu svědčí, že před dvěma týdny podepsal s Padres novou desetiletou smlouvou za 350 milionů dolarů (asi 7,8 miliard korun). Dominikánská republika je i bez Jose Ramireze a zraněného Vladimira Guerrera Jr. považována často za největšího favorita.

  SHOHEI OHTANI (Japonsko)

  Klub: Los Angeles Angels

  Pozice: nadhazovač, suplující pálkař

  Letošní plat: 30 milionů dolarů (asi 670 milionů korun)

  Unikátní hráč, který umí hodit nadhoz rychlostí 165 kilometrů v hodině a odpálit míč ještě o něco rychleji. Je tzv. „2 way player“, klidně napálí homerun a ve stejném zápase soupeře potrápí deseti strikeouty. V současnosti je považován za největší hvězdu baseballu.

  MIKE TROUT (USA)

  Klub: Los Angeles Angels

  Pozice: střední polař

  Letošní plat: 35 milionů dolarů (asi 782 milionů korun)

  Přestože hvězdný Američan hraje v jednom týmu s Ohtanim, Angels už devět let čekají na play off. Trout má možnost si spravit reputaci na WBC, USA daly dohromady kvůli obhajobě vítězství na papíře ještě lepší tým než v roce 2017. V semifinále se jim ale rýsují Samurajové.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud