2. října 2018 • 13:04

Slavný golfista ji trefil míčkem, ona oslepla: Explodovala mi bulva!

Autor: ,
TOP VIDEA
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Golfový Ryder Cup ve Francii bude mít podle všeho soudní dohru. Jedna z divaček hodlá podat žalobu na organizátory kvůli tomu, že ji do hlavy zasáhl míček po odpalu Američana Brookse Koepky a způsobil jí vážné zranění pravého oka, na které nyní nevidí. Devětačtyřicetiletá žena bude požadovat odškodnění, aby pokryla náklady na léčbu. Pořadatelé jí slíbili pomoc.Míček po nepovedeném Koepkově odpalu trefil Corine Remandeovou do hlavy v pátek na úvod tradičního turnaje mezi týmy Evropy a USA. "Stalo se to strašně rychle. Ani jsem necítila bolest, když mě míček zasáhl. Ale najednou se začala hrnout krev," popsala golfová fanynka incident, který pro ni bude mít trvalé následky.

"Vyšetření ukázalo zlomeninu očnice a explozi oční bulvy," řekla žena agentuře AFP. Lékařům v pařížské nemocnici se podařilo bulvu sešít, ale na pravé oko už neuvidí.

Z neštěstí viní organizátory. "Samozřejmě je odpovědnost na jejich straně. Pořadatelé nekřičeli žádné varování, když míček letěl mezi diváky," uvedla velká golfová fanynka, jež na Ryder Cup cestovala z Egypta, kde pracuje.

Podle organizátorů se varovné volání několikrát ozvalo. "Chápeme ale, že v davu je těžké rozpoznat, kam míček letí," uvedli v prohlášení, v němž vyslovili nad incidentem politování. "Velmi s ní soucítíme a uděláme maximum, abychom tu divačku v této obtížné situaci podpořili. Jsme v kontaktu s její rodinou a budeme jí pomáhat, dokud to bude potřeba."

Osmadvacetiletý Koepka se jí hned na místě omluvil a věnoval jí podepsanou rukavici. Trojnásobný vítěz turnajů kategorie major byl po incidentu viditelně otřesený a předvedl několik nepovedených úderů. "Na něj naštvaná nejsem. Ale od organizátorů jsem od té doby, co mě odvezli, nic neslyšela," postěžovala si poškozená žena.

Od pořadatelů chce částku, která by pokryla léčbu. "Více než cokoli jiného chci, aby se postarali o všechny lékařské výlohy, aby se vyloučilo riziko infekce," řekla Remandeová.

Představitelé European Tour, jež byla spolupořadatelem turnaje poblíž Paříže, plánují nehodu vyšetřit.

Divačka chce žalovat organizátory Ryder Cupu kvůli zranění oka
Divačka chce žalovat organizátory Ryder Cupu kvůli zranění oka

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze