1. března 2017 • 12:42

Squashista Koukal touží po 20 titulech, teď chce přidal osmnáctý

Autor: ,
Jan Koukal ve 33 letech stále nemá dost. Cílem je získat 20 domácích mistrovských titulů
TOP VIDEA
Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře
Startuje 37. ročník Valašské rally, mezi hlavními favority nechybí Jan Kopecký Startuje 37. ročník Valašské rally, mezi hlavními favority nechybí Jan Kopecký
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jan Koukal je opět největším favoritem mistrovství republiky ve squashi. Už má doma sedmnáct titulů a jeho snem je završit dvacítku. Letos se ho pokusí z trůnu sesadit především Daniel Mekbib a Martin Švec.Již 25. ročník mistrovství republiky se uskuteční od pátku do neděle v Praze. Hrát se bude v areálu Hamr v Záběhlicích, na Chodově, ale hlavní duely se odehrají ve skleněném kurtu v Galerii Harfa.

"Očekávám jedno z nejdramatičtějších mistrovství. Letošní ročník dává naději, že bude mít vysokou kvalitu a bude atraktivní také divácky," řekl na dnešní tiskové konference předseda České asociace squashe Tomáš Cvikl.

Zápletkou může být jen střídání na trůnu. Koukal se stal poprvé domácím mistrem v roce 1999 a vyhrál všechny šampionáty s výjimkou roku 2009, kdy prohrál v semifinále. "Dvacet titulů je moje vysněná meta, ale na tu teď nemyslím. Rád bych letos přidal osmnáctý titul a pak se uvidí," řekl třiatřicetiletý Koukal.

V exhibici před šampionátem skončil třetí v rychlosti úderu. Míče proti stěně poslal rychlostí 200 km/h, Švecovi naměřili 238 km/h. O rychlosti úderů ale squash není a Švec dosud nikdy Koukala v soutěžním utkání neporazil.

720p 480p 360p 240p
Squashista Koukal chce další titul: Druhé místo by byl neúspěch

Na rozdíl od minulých let už Koukal neobjíždí světové turnaje PSA. Hraje jen domácí turnaje a startuje v evropských ligových soutěžích. "Měl jsem díky tomu šanci se na republiku připravit. Je to příjemná změna a cítím, že to je dobrý," uvedl.

Největším Koukalovým sokem by měl být levou rukou hrající Mekbib. Současná česká žebříčková jednička dokázala Koukala v této sezoně ve dvou ze tří zápasů porazit. "Musím hrát svůj nejlepší squash a nesmím zbytečně chybovat. Speciální recept ale není, musí se to sejít dohromady," řekl Mekbib.

Koukala těší, že se konkurence vyrovnává a jeho cesta za triumfem by nemusela být snadná. "Kluci se zlepšují, ale díky tomu je to zábavnější. Když se na titul nadřu, tak je úspěch o to sladší," usmál se vítěz 34 turnajů PSA.

V pátek jsou na pořadu 1. a 2. kola a v sobotu čtvrtfinále a semifinále. V neděli se uskuteční finálový program - od 16:00 žen a od 17:00 mužů.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  squash, ČR, Sport, Koukal
 Klasická verze
Mobilní verze