Stálo to za to, ale jsem vyřízenej, směje se fleretista Choupenitch | iSport.cz
27. května 2019 • 15:27

Stálo to za to, ale jsem vyřízenej, směje se fleretista Choupenitch

Autor: jko
Šťastný český fleretista Alexander Choupenitch (vpravo) po triumfu na mistrovství Francie týmů
TOP VIDEA
RENTGEN: Spartu zbrzdili levonozí stopeři. Co se změní oproti výbuchu s Libercem? RENTGEN: Spartu zbrzdili levonozí stopeři. Co se změní oproti výbuchu s Libercem?
Kouč Lidický po další prohře Kladna: Nemůžeme se z toho dostat, prostě nám to nejde Kouč Lidický po další prohře Kladna: Nemůžeme se z toho dostat, prostě nám to nejde
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bojoval s horečkou, bylo mu na padnutí. Jenže to by ani nebyl Alexander Choupenitch, aby si nechal ujít šanci zabojovat o úspěch. A taky ho dosáhl. Mladý český fleretista vyhrál mistrovství Francie týmů a to dokonce v nejvyšší divizi. Bojoval za tým ISSY les Moulineau, který rozhodně nepatřil mezi aspiranty na prvenství. „Soutěž vyhráli poprvé v historii, všichni byli totálně dojatí, brečeli, protože takový úspěch nikdo nečekal,“ vypráví nadšeně Choupenitch.Doma v Česku si nikdy nic podobného nevyzkoušel. Ve Francii jde o prestižní záležitost, když přišla šance, neváhal. Tři divize po šestnácti týmech, největší šermířské hvězdy v akci, prostě už samotný start znamená obrovský zážitek. Český fleretista tak bojoval v nejlepší divizi vedle olympijského vítěze Daniela Garozza, světové jedničky Alessia Foconiho, k vidění byla i řada borců z elitní světové šestnáctky.

Je to pro mě ohromná zkušenost a jeden z největších úspěchů v kariéře,“ hlásil šťastně fleretista. Ohromila jej atmosféra týmové soutěže. „Líbilo se mi, jak jsme se v týmu podporovali. Právě tím jsme to vyhráli, bojovali jsme jako tým. A k tomu tam byly obrovské emoce.,“ dodal.

Zástupci týmů se střídali v akci, nešlo o to, aby jednotlivec vyhrál zápas. Hlavní bylo, aby tým jako první nasbíral 45 zásahů. A k tomu všemu báječní fanoušci. Choupenitch byl pomalu v sedmém nebi. A co teprve, když jeho tým vyhrál. „Povedla se nám fakt velká věc. Teď jsem sice úplně vyřízenej, ale stálo to za to.“

Témata:  šerm, Choupenitch, Francie
 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud