28. října 2008 • 15:29

Celoživotní licence pro gymnasty

Autor:
Gymnastika - ilustrační fotka
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezinárodní gymnastická federace (FIG) od nového roku zavede celoživotní licence pro všechny gymnasty, kteří startují na velkých mezinárodních soutěžích.Vedle jména, pohlaví a národnosti bude licence obsahovat i datum narození a bude důkazem o věku po celý průběh kariéry.

O licencích se uvažovalo již dříve. Jejich zavedení urychlily debaty o věku čínských gymnastek na olympiádě v Pekingu. Podle údajů z minulosti se spekulovalo, že některým z nich bylo možná jen čtrnáct let, i když pro start pod pěti kruhy jim musí být v olympijském roce šestnáct.

Mezinárodní federace po měsíčním vyšetřování případ uzavřela s tím, že k porušení pravidel o věkovém limitu nedošlo.

Údaje v licencích budou uvedeny na základě pasů, takže manipulace s datem narození není úplně vyloučena. Věk gymnastek však bude jasný dlouho před tím, než se objeví na mistrovství světa nebo olympiádě.

Například olympijská šampionka ve víceboji Nastia Liukinová ze Spojených států amerických se na mezinárodní scéně poprvé objevila ve třinácti.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, gymnastika, licenceKlasická verze
Mobilní verze