28. října 2008 • 17:41

Karel Zadák na Havaji šestnáctý

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Šestnácté místo obsadil Karel Zadák na mistrovství světa v terénním triatlonu na Havaji a postaral se o druhý nejlepší český výsledek v historii. Lepší byl pouze Michal Piloušek, který před osmi lety skončil čtrnáctý.

Titul spojený s prémií 25 tisíc dolarů získal senzačně španělský šampion na horských kolech Ruben Ruzafa, který startoval v Xteře poprvé v životě. Ve 24 letech se stal zároveň nejmladším vítězem.

"Rozhodl jsem se jet teprve před dvěma měsíci. Netušil jsem, že mi to tak vyjde. Ale doufal jsem, že když moc neztratím v plavání, na kole a v běhu to bude dobré," řekl Rufaza, jenž porazil o 34 sekund rakouského bikera Michaela Weisse. Zadák zaostal za vítězem o více než třináct minut.

Závod žen vyhrála stejně jako loni Angličanka Julie Dibensová. Česká závodnice Karla Polívková skončila na 29. místě. Mezi 500 startujících bylo celkem osm Čechů. Triatlonisté absolvovali 1,5 km plavání, 30 km na horském kole a 11 km běhu.

Výsledky:

Muži: 1. Ruzafa (Šp.) 2:37:36, 2. Weiss (Rak.) -34, 3. McMahon -3:20, 4. Vine (oba Kan.) -4:01, 5. Marceau (Švýc.) -4:25, 6. E. Llanos (Šp.) -5:13,...16. Zadák -13:12, 41. Kubíček (oba ČR) -26:19.

Ženy: 1. Dibensová (Brit.) 3:03:57, 2. Kabushová (Kan.) -59, 3. Vanlandinghamová (USA) -6:52, ...29. Polívková (ČR).