Karel Zadák na Havaji šestnáctý | iSport.cz
28. října 2008 • 17:41

Karel Zadák na Havaji šestnáctý

Triatlonistky po plavecké části, vlevo česká reprezentantka Lenka Zemanová.
Rozhodčí byli vůči Barošovi úzkoprsí, stěžoval si trenér Baníku Páník Rozhodčí byli vůči Barošovi úzkoprsí, stěžoval si trenér Baníku Páník
Vlasák před čtvrtfinále: Němci? Papírově slabší, nedají to ale zadarmo Vlasák před čtvrtfinále: Němci? Papírově slabší, nedají to ale zadarmo

Šestnácté místo obsadil Karel Zadák na mistrovství světa v terénním triatlonu na Havaji a postaral se o druhý nejlepší český výsledek v historii. Lepší byl pouze Michal Piloušek, který před osmi lety skončil čtrnáctý.

Titul spojený s prémií 25 tisíc dolarů získal senzačně španělský šampion na horských kolech Ruben Ruzafa, který startoval v Xteře poprvé v životě. Ve 24 letech se stal zároveň nejmladším vítězem.

"Rozhodl jsem se jet teprve před dvěma měsíci. Netušil jsem, že mi to tak vyjde. Ale doufal jsem, že když moc neztratím v plavání, na kole a v běhu to bude dobré," řekl Rufaza, jenž porazil o 34 sekund rakouského bikera Michaela Weisse. Zadák zaostal za vítězem o více než třináct minut.

Závod žen vyhrála stejně jako loni Angličanka Julie Dibensová. Česká závodnice Karla Polívková skončila na 29. místě. Mezi 500 startujících bylo celkem osm Čechů. Triatlonisté absolvovali 1,5 km plavání, 30 km na horském kole a 11 km běhu.

Výsledky:

Muži: 1. Ruzafa (Šp.) 2:37:36, 2. Weiss (Rak.) -34, 3. McMahon -3:20, 4. Vine (oba Kan.) -4:01, 5. Marceau (Švýc.) -4:25, 6. E. Llanos (Šp.) -5:13,...16. Zadák -13:12, 41. Kubíček (oba ČR) -26:19.

Ženy: 1. Dibensová (Brit.) 3:03:57, 2. Kabushová (Kan.) -59, 3. Vanlandinghamová (USA) -6:52, ...29. Polívková (ČR).

Témata:  sport, triatlon, Zadák

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby