29. října 2008 • 08:50

Čeští boxeři jsou zápas od medaile!

Autor:
Samoánský boxer po kolapsu
TOP VIDEA
SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedno vítězství dělí české boxery Oskara Lakomého a Zdeňka Chládka od medaile na juniorském mistrovství světa. Oba v mexické Guadalajaře postoupili na body do čtvrtfinále a pokud uspějí v dalším zápase, získají minimálně bronz.Lakomý se probojoval mezi nejlepší osmičku ve váze do 75 kg po výhře 10:5 nad Turkem Ulusem Kayou. Dnes ho čeká Američan Luis Arias, který své předchozí dva soupeře deklasoval. Chládek ve druhém kole kategorie do 64 kg porazil Ukrajince Igora Pankevyče 14:6.

Jeho příštím soupeřem bude Rus Roman Usikov, který vyhrál svůj úterní zápas před limitem.

Chládek rozhodl o svém vítězství ve druhém a třetím kole, která vyhrál 3:0 a 6:1. "Jeho výhra je velmi cenná, protože Ukrajinci patří ke světové špičce," uvedl trenér Svatopluk Žáček pro ČTK.

Lakomý prohrál první kolo 0:2, ale ve druhém po domluvě trenérů se zbavil nervozity a vyhrál ho 6:1. "Od druhého kola už byl jako vyměněný. Boxoval aktivně, takticky velice dobře a utkání zcela otočil," řekl Žáček.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, box, chládek, lakomý, ms, juniorůKlasická verze
Mobilní verze