1. listopadu 2008 • 15:06

Judisté USK Praha ovládli extraligu

Autor:
judos
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko
VŠECHNA VIDEA ZDE

Judisté USK Praha obhájili vítězství v extralize družstev. Vysokoškoláci dnes v domovském prostředí na pražské Folimance nejprve v semifinále porazili Liberec 5:1 a ve finále Litoměřice v poměru 3:1.Třetí místo bere Liberec po výhře 3:2 nad Olomoucí.

Hegemonie USK byla v samostatné české lize narušena jen třikrát, v letech 2006 a 2001 triumfovaly Litoměřice, v roce 1996 Opava.

Dnes ale Pražané opět dominovali, přestože v průběhu extraligy úplně přesvědčiví nebyli a v minulém předfinálovém kole skončili až třetí za Litoměřicemi a Libercem. Dnes však oběma soupeřům prohry oplatili.

Domácí si všechny výhry během semifinále i finále zajistili na ipon před vypršením časového limitu.

Při premiéře mezi dospělými se blýskl i šestnáctiletý mladík Michal Tománek, který dnes získal výhru a remízu. Stejnou bilanci měl i čerstvý juniorský mistr světa a Evropy Michal Krpálek.

Ve finále výhru USK zajistili svými triumfy reprezentant David Dubský, Petr Komínek a Tomáš Kobza. Jediné vítězství Litoměřic vybojovala slovenská posila Milan Randl.

Za týden se nejlepší čeští judisté představí při mistrovství republiky jednotlivců v liberecké Tipsport Areně.

Výsledky:
Finále: USK Praha - Litoměřice 3:1,
o 3. místo: Liberec - Olomouc 3:2.
Semifinále: USK - Liberec 5:1, Litoměřice - Olomouc 6:1.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, ostatní, sporty, judo, usk, prahaKlasická verze
Mobilní verze