Do hlavní soutěže sedm českých hráčů

Sedm českých stolních tenistů postoupilo na turnaji Pro Tour ve Varšavě do hlavní soutěže. V kvalifikaci dnes uspěli Martin Olejník, Lubomír Jančařík, Antonín Gavlas, Dmitrij Prokopcov, Hana Bartošová, Martina Smištíková a Lenka Harabaszová.
Přímo do hlavní soutěže byli navíc díky svému postavení ve světovém žebříčku zařazeni Petr Korbel a Iveta Vacenovská.
V kvalifikaci se představilo celkem 24 českých hráčů a hráček. Olejníkovi, Jančaříkovi a Bartošové stačilo k postupu prvenství ve skupině, ostatní museli absolvovat ještě druhý stupeň kvalifikace nebo se na ně usmálo štěstí při losu. V polské metropoli se bude závěrečný turnaj letošního seriálu Pro Tour hrát do neděle.
Asi největší radost z postupu do hlavní soutěže měl Prokopcov, jenž teprve letos v létě obdržel české občanství a ve Varšavě měl poprvé v kariéře u svého jména zkratku České republiky.
"Konečně jsem se dočkal. Na turnaji Pro Tour jsem nehrál dobrých šest let, naposledy to bylo ještě v době, kdy jsem reprezentoval Ukrajinu," řekl spolupracovníkovi ČTK devětadvacetiletý hráč pražského El Niňa.