Valujevovo vítězství přešetří komise | iSport.cz
31. prosince 2008 • 10:27

Valujevovo vítězství přešetří komise

Autor: ČTK
Valujev s Holyfieldem - v ringu se utká obr s goliášem
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi
Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský
VŠECHNA VIDEA ZDE

Boxerská organizace WBA přezkoumá výsledek nedávného duelu o titul profesionálního mistra světa v těžké váze mezi obhájcem Nikolajem Valujevem a veteránem Evanderem Holyfieldem.Zápas skončil 20. prosince v Curychu vítězstvím úřadujícího šampiona z Ruska, v očích některých odborníků i veřejnosti ale byl lepší zkušený Američan, který pak o Vánocích proti verdiktu rozhodčích podal protest.

PŘEČTĚTE SI:
Holyfield podal proti verdiktu protest

Bestie z východu zdolala dědečka
Holyfield vyzývá obra Valujeva

WBA nyní na své internetové stránce oznámila, že stanovila komisi, která na základě rozboru videa výsledek přešetří. Podle prohlášení ji k tomu vedl respekt k názorům fanoušků a médií. Právník WBA Robert Mack se nicméně už dříve nechal slyšet, že takové vyhodnocení utkání může trvat až měsíce a americký boxer změny výsledku stejně dosáhnout nemůže. "Když budou pochybnosti o verdiktu rozhodčích, můžeme nařídit odvetu," uvedl.

Obrovitý Valujev v curyšském duelu zvítězil na body u dvou ze tří rozhodčích. Portorický sudí označil zápas s šestačtyřicetiletým Holyfieldem za nerozhodný 114:114, Švéd viděl vyhrát držitele pásu v těsném poměru 115:114, jen podle Itala byl obhájce přesvědčivým vítězem (116:112).

 
Články odjinud


Články odjinud