Blíží se první kvalifikace na Velkou pardubickou | iSport.cz
22. května 2009 • 11:22

Blíží se první kvalifikace na Velkou pardubickou

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Velká Pardubická
TOP VIDEA
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
LIGA NARUBY: Rittig se Starkou tleskali Julišovi, Guľa ordinoval tiki-taku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sobotní první kvalifikace Velké pardubické bude hlavní událostí nadcházejícího dostihového víkendu. V neděli pak budou koně na chuchelském závodišti v Praze bojovat o titul nejlepšího českého mílaře letošního jara.V pardubické Velké ceně města o 200.000 korun budou startovat i vítězové loňských kvalifikací v čele s Amant Grisem. Kůň, který byl kvůli jezdecké chybě na trati minulého ročníku Velké diskvalifikován, se tentokrát objeví v sedle s jezdcem Tůmou, jenž vystřídal Marka Stromského.

"Stromský ale zůstává prvním jezdcem, Tůma jede proto, že je Stromský v trestu," vysvětlil trenér Milan Theimer. "Amant Gris na tom není tak dobře jako loni touhle dobou, do Velké je ale spousta času a věřím, že formu získá. Nyní jde především o to, aby se nezranil a přešel dostih v pohodě," dodal.

Jeden z jeho soupeřů Moning Let (ž. Faltejsek), svěřenec trenéra Olehly, bude naproti tomu bojovat o vítězství. "Po zranění je na tom dobře a nebudu tvrdit, že jdeme dostih přeskákat. Pokud bude šance, chceme se poprat o úspěch, i když samotná kvalifikace je důležitá," připustil Olehla. Vedle Amant Grise však jeho svěřence čeká i spolehlivý Váňův Juventus a řada dalších excelentních skokanů.

Nedělní pražský program s netradičním začátkem ve 13:30 vyvrcholí Velkou květnovou cenou (1600 m, 300.000 korun). Kvalita startovního pole však poměrně vysoké dotaci příliš neodpovídá; startovat nebude ani obhájce prvenství a loňský český Kůň roku Blue Coral, který po zranění ještě není fit a měl by se představit až v červnu v Bratislavě.

Velkým favoritem tak je Sharpour (ž. Janáček), který už letos jednou vyhrál. "Je ve slušné pohodě, a pokud nebude mít problémy v průběhu, rádi bychom s ním útočili vysoko," podotkl trenér Zdeno Koplík.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud