21. července 2009 • 14:06

České celky už znají své soupeře v pohárech

Autor:
Martin Galia
TOP VIDEA
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
VŠECHNA VIDEA ZDE

České celky se v házenkářském Poháru EHF spolu neutkají. Dnešní los ve Vídni rozhodl o tom, že v 1. kole nastoupí hráči Dukly Praha proti norskému Haslumu, mistrovská Karviná si zahraje s lucemburským Dudelange. První zápasy jsou na programu 5. až 6. září, odvety o týden později."Na pohár se těšíme, v loňské sezoně jsme jej nehráli a o rok předtím brzo vypadli," řekl trenér Dukly Pavel Pauza. "Momentálně těžko odhadnout sílu soupeře, Norsko je na světové scéně na podobné úrovni jako my," dodal na adresu Haslumu, který uplynulém ročníku obsadil v dlouhodobé části norské ligy druhé místo.

Lucemburský celek Dudelange, který se utká s Karvinou, je sice pravidelným účastníkem evropských pohárů, ale bez výraznějšího úspěchu. "S pokorou přijímáme soupeře, z ekonomického hlediska je pro nás přijatelný. Máme se ale na pozoru, jsou tam čtyři reprezentanti a je to pravidelný účastník evropského poháru," uvedl kouč Karviné Martin Kostelník. Český mistr mohl hrát Ligu mistrů, ale kvůli vysokým finančním nárokům a technickým kritériím se jí vzdal.

Rozlosovány byly také soutěže žen. Olomouc narazí ve 3. kole Poháru vítězů pohárů na Debrecín a Písek ve skupině B Vyzývacího poháru čeká nizozemský Dalfsen, bosenská Ilidža a černohorské Biseri.

"Z losu nejsme nadšeni, přáli jsme si samozřejmě lehčího nebo atraktivnějšího soupeře. Síla maďarské klubové házené, ze které těží i její reprezentace, je všeobecně známá," řekl kouč Olomouce Libor Malinek.

Písek už také zná jména soupeřů v případě postupu ze skupiny. Pokud by vyhrál skupinu, utkal by se s makedonským Metalurgem, v případě druhého místa by pak narazil na rakouský Feldkirch.

Losování evropských pohárů v házené:

Muži:

Pohár EHF - 1. kolo: Karviná - Dudelange (Luc.), Haslum (Nor.) - Dukla Praha.

Ženy:

Pohár vítězů poháru - 3. kolo: Debrecín - Olomouc.
Vyzývací pohár - 2. kolo, skupina B: Písek, Dalfsen (Niz.), Ilidža (Bos.), Biseri (Č. Hora).

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze