Chabibův otec bojuje o život. Hodně síly přeje i úhlavní rival McGregor | iSport.cz
Marek Stodůlka
14. května 2020 • 13:43

Chabibův otec bojuje o život. Hodně síly přeje i úhlavní rival McGregor

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RENTGEN: Stanciu ožil. Kolik šancí vytvoří parťákům s Jabloncem?
Vémolice v kuchyni. Slavný MMA zápasník ukázal, jak si chystá jídlo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Většinu života koučuje ostatní, teď musí bojovat sám. Abdulmanap Nurmagomedov, otec šampiona UFC Chabiba, leží v kritickém stavu v moskevské nemocnici. Sedmapadesátiletý trenér trpí vážným zápalem plic, momentálně je v kómatu. „Modlím se za uzdravení Abdulmanapa Nurmagomedova. Opravdového génia na poli bojových sportů!“ vzkázal otci největšího nepřítele irský zápasník Conor McGregor.Ruský šampion Chabib Nurmagomedov nezažívá nejlepší chvíle života. Poté, co musel kvůli pandemii koronaviru popáté zrušit naplánovaný duel s Tonym Fergusonem, přišla další a mnohem zdrcující zpráva. Jeho otec a trenér Abdulmanap Nurmagomedov bojuje v moskevské vojenské nemocnici o život. Sedmapadesátiletý kouč byl do ruského hlavního města přepraven se zápalem plic, jelikož v Dagestánu údajně podcenili léčbu.

Celá MMA scéna tak soucítí s neporaženým bojovníkem lehké váhy. „Abdulmanap Nurmagomedov je pravý válečník, který žije život plný hrdosti, cti a respektu. Stejné hodnoty vštípil v mladistvém věku také Chabibovi a vždy stál v jeho rohu,“ řekl o uznávaném trenérovi prezident UFC Dana White. „Vím, že Chabib se svým otcem jsou si opravdu blízcí a velmi mě mrzí, když slyším, v jakém se nachází stavu. Myslím na něj, aby dál bojoval,“ vyjádřil Američan podporu.

Mezi mnoha vzkazy plných podpory pak vyčnívá ten od Conora McGregora. Ir se totiž s ruským šampionem doslova nenávidí a před jejich vzájemným zápasem několikrát ostře urazil právě také Abdulmanapa. I bouřlivý Ir si však nyní uvědomuje vážnost situace, a tak odsouvá rivalitu na druhou kolej.

„Modlím se za uzdravení Abdulmanapa Nurmagomedova. Muže, který stojí za úspěchem mnoha světových šampionů napříč tolika bojovými sporty, o kterých ani nevíme,“ napsal McGregor na Twitter uznale. „Opravdový génius na poli bojových sportů! Jsem opravdu smutný z těch novinek, které jsem se dnes ráno dozvěděl. Modlím se za Nurmagomedovu rodinu,“ ukončil příspěvek emotikonem se sepjatými rukami.

Chabibův otec je v Rusku opravdu uznávanou personou. Vysloužil si dokonce titul „Ctěný trenér Ruska“ za všechny úspěchy, kterých v bojových sportech dosáhl. Trénoval množství světových šampionů. Sám byl velmi dobrým zápasníkem samba a juda, tato umění piloval například v armádě. V Dagestánu založil zápasnickou školu, v níž mladým válečníkům ukazuje směr, kterým by se měli vydat. Disciplína u něj totiž vždy byla na prvním místě.

Mezi nejznámější svěřence ruského trenéra patří jeho syn Chabib, Islam Makačev, Rustam Chabilov nebo Azamat Gašimov. Ze všech těchto bojovníků vychoval světovou špičku světového MMA, kteří sbírají jedno vítězství za druhým. Teď však musí zvítězit sám v mnohem důležitějším souboji. Souboji o život. 

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud