Ferrari řeší krizi, o místo přišel hlavní technik | iSport.cz
24. května 2011 • 17:28

Ferrari řeší krizi, o místo přišel hlavní technik

Autor: ČTK
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pět závodů, jediný stupeň vítězů. Navíc v posledním závodě ostudné "kolo zpět" pro stájovou jedničku Fernanda Alonsa. Ferrari je v krizi a vedení se rozhodlo zakročit, dosavadní neúspěchy neustál hlavní technik této stáje formule 1.Technickým ředitelem Ferrari už není Ital Aldo Costa. Vedení týmu se rozhodlo reagovat na nevydařený vstup do mistrovství světa a přesunulo ho na jinou funkci.

Ferrari došla trpělivost po víkendové Velké ceně Španělska, kde dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso o kolo zaostal za vítězným Sebastianem Vettelem z Red Bullu. "Udělali jsme změny ve třech oblastech," citovala agentura Reuters prohlášení stáje."Šasi dostal na starost Pat Fry, produkce je v rukách Corrada Lanzoneho a o motor s elektronikou se bude nadále starat Luca Marmorini," uvedlo Ferrari, které na vítězství ve Velké ceně čeká od loňského října. Na stupních vítězů v dosavadních pěti závodech v sezoně bylo jen jednou.

Funkci technického ředitele bude po Costovi zastávat Fry, který do Ferrari přišel loni v červenci po 18 letech v konkurenčním McLarenu.

Ferrari sáhlo ke změnám v technickém týmu letos podruhé. V lednu byl z pozice šéfa traťových inženýrů odvolán Chris Dyer. Ten byl po posledním závodu loňské sezony v Abú Zabí kritizován za špatnou strategii, která připravila Alonsa o titul.V čele posledního závodu chvíli byl i Fernando Alonso s ferrari
V čele posledního závodu chvíli byl i Fernando Alonso s ferrari

 
Články odjinud


Články odjinud