V Bahrajnu letos formule přece jen budou | iSport.cz
3. června 2011 • 15:22

V Bahrajnu letos formule přece jen budou

Autor: ČTK
V Bahrajnu zuřily nepokoje a umírali lidé, Grand Prix F1 se ale nakonec pojede.
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velká cena Bahrajnu formule 1 se letos nakonec pojede, a to 30. října. Tento termín původně patřil indické Grand Prix, mezinárodní federace FIA ale premiéru F1 v druhé nejlidnatější zemi světa přeložila na konec sezony.Rozhodlo se o tom na dnešním jednání Světové rady motoristického sportu v Barceloně. Termín Velké ceny Indie zatím nebyl zveřejněn, pravděpodobnými daty jsou ale 4. a 11. prosinec.

V Bahrajnu měl původně letošní šampionát v královské automobilové třídě začít už 13. března, ale kvůli politickým nepokojům v ulicích se Grand Prix uskutečnit nemohla. Protesty proti vládě a královské rodině si v minulých měsících vyžádaly na tři desítky mrtvých.

Pořadatelé měli do dnešního dne už jednou prodlouženou lhůtu na oznámení, zda budou schopni závod uspořádat. V zemi přitom teprve ve středu skončil výjimečný stav, který byl vyhlášen 15. března, ale podle očitých svědků nepokoje v ulicích nadále pokračují. Proti pořádání závodu se nedávno vyjádřila i organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch.

"Jménem Bahrajnu děkuji (promotérovi F1) Berniemu Ecclestoneovi, (prezidentovi FIA) Jeanu Todtovi i FIA a zbytku motoristické obce za podporu a pochopení, které nám letos projevili," uvedl v prohlášení šéf závodního okruhu v Bahrajnu Zajíd Rašíd Alzajání.

Článek z 21. února:

Témata:  sport, formule, 1, Bahrajn
 
Články odjinud


Články odjinud