Kubica odložil návrat. Přišel tím o místo v Renaultu? | iSport.cz
Ivo Pospíšil
23. listopadu 2011 • 11:30

Kubica odložil návrat. Přišel tím o místo v Renaultu?

TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zklamání vrcholí. Polský závodník Robert Kubica se stále nedokázal zotavit z únorové vážné nehody v rallye a v kokpitu F1 bude chybět i příští rok. „Je mi to líto. Snažil jsem se být připravený, ale nejde to,“ přiznal. Jeho budoucnost ve stáji Lotus Renault tak začíná být ohrožena. Letos mu končí smlouva a tým si prý našel náhradu v Romainu Grosjeanovi.

Měsíce bez závodění, ztráta svalové hmoty či podvědomý strach z další havárie. Kdysi lákavá vidina návratu Roberta Kubicy do formule 1 se mění ve velký risk. Zvláště, když polský závodník zotavující se z těžkého zranění, nezasáhne ani do začátku příští sezony.

„Bylo to obtížné rozhodnutí, jenže je zároveň nejzodpovědnější. Potřebuji čas, abych byl návrat stoprocentně připraven,“ vzkázal Kubica přes svůj tým Renault. „Můj zdravotní stav se zlepšuje, doktoři dělají, co se dá, jenže tým se už musí připravovat na další sezonu a jakékoliv protahování z mé strany by nebylo rozumné,“ odtušil.

Z devíti měsíců se tedy rekonvalescence prodlouží na více jak rok. A ani to nemusí být definitivní. Kubica se po skoro smrtelné nehodě v rallye podrobil pěti operacím ruky, po nichž mu měly být obnoveny funkce svalů v předloktí a lokti, rehabilitace se ovšem protahuje a hybnost jezdcovy paže není stále uspokojivá. Panují proto i obavy, zda se šestadvacetiletý jezdec dokáže v budoucnu vrátit do pohody, kterou měl dříve. Tedy plný odvahy, přesných instinktů a spolehlivosti.

Nabouraná Škoda Fabia Roberta Kubicy
Nabouraná Škoda Fabia Roberta Kubicy


„Všichni jsme z toho zklamáni. Doufali jsme, že se Robert do začátku příští sezony zapojí,“ posteskl si šéf stáje Eric Boullier, pro nějž Kubica vypadl z plánů. Nejen, že řeší, koho za něj nasadí, ale zda vůbec s polským pilotem prodlouží smlouvu. Ta stávající končí Kubicovi letošní rok a Renault již dříve avizoval, že by ho chtěl nejprve vidět řídit, než s ním podepíše další.

„Budeme v kontaktu s dalšími jezdci. Těšíme se ale, až Roberta uvidíme zpět v našem simulátoru. Musí se vracet postupně a sám pozná, kdy bude úplně připraven. Přeji mu rychlé uzdravení,“ doplnil Boullier, jenž zatím disponuje dvojicí Petrov – Senna a vítězem GP2 Romainem Grosjeanem.

V opačném případě, by se Kubica stal volným jezdcem a mohl by si z nabídek vybírat. Třeba i z té nedávné od Ferrari, které o něj dlouhodobě stojí a nabídlo mu i možnost testovacích jízd…Záleží kdy a v jaké formě se ale Kubica vrátí.

Témata:  sport, motorismus, formule, 1, kubica
 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud