Totální DEMOLICE: Pilot Red Bullu vyvázl z hrůzné nehody nezraněn | iSport.cz
26. září 2015 • 11:30

Totální DEMOLICE: Pilot Red Bullu vyvázl z hrůzné nehody nezraněn

Autor: ČTK
Nejrychlejší muž pátečních volných Daniil Kvjat tréninků vyletěl po jezdecké chybě z trati a zcela zdemoloval svůj monopost
TOP VIDEA
Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ruský pilot Red Bullu Daniil Kvjat vyvázl bez zranění z ošklivé nehody při dnešní kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Japonska formule 1. Nejrychlejší muž pátečních volných tréninků vyletěl po jezdecké chybě z trati a zcela zdemoloval svůj monopost, vyšetření na okruhu ale žádná zranění neodhalila.Stáj Red Bull necelé dvě hodiny po karambolu, který fanouškům na okruhu připomněl loňskou fatální havárii Julesa Bianchiho, tweetovala fotografii jednadvacetiletého Kvjata, jenž ukazuje palec nahoru. "Je úplně v pořádku. V Rusku dělají tvrďáky," vzkázal Red Bull.

Kvjat vjel 40 sekund před koncem kvalifikace ve vysoké rychlosti zhruba 270 kilometrů v hodině levými koly do trávy a ztratil kontrolu nad vozem. Vletěl do bariéry a s monopostem se několikrát přetočil. "Byla to začátečnická chyba. Zklamání bolí víc než ta nehoda," řekl Kvjat magazínu auto, motor und sport.

VIDEO: Podívejte se na ošklivou nehodou ruského pilota


Zdemolovaný vůz, z něhož se pilot dostal až po chvíli, ale bez cizí pomoci, bude podle týmu potřebovat vyměnit šasi, motor i převodovku. Mechanici tak budou mít nyní plné ruce práce, aby všechno stihli. "Přidělal jsem jim pořádné množství práce. Za to bych se jim chtěl omluvit," dodal Kvjat, jenž bude muset v neděli odstartovat z boxové uličky.

 
Články odjinud


Články odjinud