Král v GP2 nebodoval ani na pátý pokus | iSport.cz
29. května 2010 • 17:15

Král v GP2 nebodoval ani na pátý pokus

Autor: ČTK
Josef Král
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ani na pátý pokus se automobilovému jezdci Josefu Královi nepovedlo ve formulovém seriálu GP2 bodovat. Na okruhu u Istanbulu dnes obsadil šestnácté místo jako předposlední z pilotů, kteří projeli cílem.Premiérový triumf v sezoně vybojoval Pastor Maldonado z Venezuely a dostal se do čela průběžného pořadí. Každý z dosavadních pěti závodů měl jiného vítěze.

Devatenáctiletý Král startoval do závodu ze 17. pozice poté, co v páteční kvalifikaci havaroval. V závodě si příliš nepolepšil.

Ještě hůř dopadl jeho kolega z týmu Super Nova Marcus Ericsson ze Švédska, který kvůli poruše motoru nedojel. Jejich britská stáj má stále jako jediná v seriálu nulu na bodovém kontě.

Šanci vylepšit tuto bilanci má Král v nedělním sprintu.

Závod formulového seriálu GP2 v Istanbulu:
1. Maldonado (Ven./Rapax) 52:33,219, 2. Valsecchi (It./iSport) -19,531, 3. Bird (Brit./ART Grand Prix) -23,327, ...16. Král (ČR/Super Nova) -1:22,464.
Průběžné pořadí: 1. Maldonado 26 bodů, 2. Pérez (Mex./Barwa Addax) 22 b., 3. Clos (Šp./Racing Engineering) 15.

 

Témata:  sport, formule, gp2
 
Články odjinud


Články odjinud