Hungaroring? Nebojím se, hlásí Felipe Massa | iSport.cz
Jiří Punčochář
30. července 2010 • 15:57

Hungaroring? Nebojím se, hlásí Felipe Massa

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VIDEOGRAFIKA: Jak extraligoví střelci sbírali body v přesilovkách?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před pár dny byl součástí týmu padouchů, kteří zakázanými praktikami zosnovali pořadí v Grand Prix Německa formule jedna. Přestože tato událost není zapomenuta, můžete si být jisti, že tento víkend vzbudí Felipe Massa zcela opačné emoce. Vrací se na maďarský Hungaroring, kde před rokem při drsné havárii málem přišel o život. A podle všeho to bude velmi dojemný návrat.Na vysněný titul z formule jedna může Brazilec Felipe Massa (29) nejspíš i letos zapomenout. Z osmého místa průběžného pořadí moc zázraků dělat nelze. Přesto se bude tento víkend po maďarské trati prohánět jako král.

„Jeden z nejméně obvyklých výsledků celé té události je ten, že teď mám v Maďarsku mnohem víc fanoušků,“ zjistil Massa, jakmile vkročil na Hungaroring.

Brazilský pilot Felipe Massa po propuštění z nemocniceBrazilský pilot Felipe Massa po propuštění z nemocniceFoto ČTK/AP


Už dnes dopoledne tam vleze do kokpitu svého ferrari a bude se snažit být od prvního tréninku co nejrychlejší. Tak jako vždycky. Ze všeho nejdřív měl ale na práci něco úplně jiného.

Jen co se včera objevil v boxech, vyhledal Massa traťové komisaře.
Taky lékaře.Všem jim osobně poděkoval za to, že mu vloni pomohli zachránit život, když ho napřed do hlavy trefi la kilogram vážící pružila z monopostu Rubense Barrichella a následkem toho ve vysoké rychlosti naboural do bariéry. Jen zázrakem vyvázl živý.

„Chci jim všem poděkovat, protože udělali skvělou práci, když mě pečlivě vytáhli z kokpitu. Moje první kroky musí vést k nim. Od loňska mě k nim pojí velmi zvláštní vztah. Hodně lidí jsem během devíti dní v nemocnici poznal. Děkuji jim,“ vyznal se Massa.

Zraněný Felipe MassaZraněný Felipe MassaFoto int


Událost na první pohled připomíná jizva nad jeho levým okem. I to má naprosto v pořádku. Hlad po výsledku, dravost, touha bojovat, to se v něm prý nezměnilo.

„Jakmile zaklapnete sklo před obličejem, děláte všechno jako obvykle. Žádný strach. Nikdy jsem se nebál návratu do formule jedna a naopak jsem ho chtěl učinit tak rychle jak jen to šlo,“ přísahá. Nebojí se prý ani žádných míst na maďarském okruhu. Jinak se mu ale – podle vlastních slov – převrátil život naruby.„Cením si ho teď mnohem víc než dřív. Věřím, že jsem hodně dospěl. Na život a zdraví nahlížím jinak a nic neberu jako samozřejmé,“ tvrdí.

Dá se očekávat, že štiplavé otázky na týmovou režii, která nechala Massu odsunout na druhé místo minulou neděli v Německu, aby mohl vyhrát Fernando Alonso, přijdou zase na přetřes. Pokuta dva miliony korun pro Ferrari je lákavým tématem. Stejně tak ale není těžké uhádnout, že pro většinu bude Massa tento víkend hrdinou.

„Prožil jsem velmi obtížný čas. Ale někdo rozhodl, že ještě budu tady, takže tady jsem, velice šťastný a nadšený do práce,“ raduje se Brazilec.

MASSŮV PERNÝ ROK
ČERVENEC 2009

V tréninku ho na maďarském Hungaroringu zasáhla do hlavy pružina, uvolněná ze soupeřova monopostu. Následně ještě čelně bourá do bariéry. Ve velmi vážném stavu je operován. Čtyři dny leží na přístrojích. Zázračně se zotavuje a po týdnu může letět domů.

SRPEN 2009

Massa se léčí doma, po pár dnech už myslí na návrat k závodění. Protože testy v nemocnici v Sao Paolu dopadly dobře, uvažuje o září.

ZÁŘÍ 2009

Chystá se na menší plastickou operaci na hlavě, neurologická vyšetření má uspokojivá. Začíná trénovat v posilovně a jezdí v motokáře.

ŘÍJEN 2009

V italském Maranellu se vrací do vozu formule jedna, testuje model 2007. Potvrzuje, že se tento rok do kokpitu nevrátí, ale se svým zdravotním stavem je spokojen.

LISTOPAD 2009

Poprvé od nehody závodí, za volantem motokáry vyhrává na domácí trati ve Florianopolisu charitativní závod hvězd. Poráží i sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera.

PROSINEC 2009

Další test, tentokrát už ostřejší.
Massa ho zvládá, byť si po zátěži stěžuje na bolesti krku. Ještě není v ideální kondici.

LEDEN 2010

Jeho parťákem ve Ferrari se stává nepříliš oblíbený Fernando Alonso. Přestože na veřejnosti vystupují jako kolegové, rádi se nemají.

ÚNOR 2010

Na měřených testech ve Valencii je Massa po oba dny nejrychlejším jezdcem.

BŘEZEN 2010

Na Massův titul jsou před sezonou kurzy 8-9:1. V prvním závodě v Bahrajnu dojíždí druhý za Alonsem, na konci měsíce je třetí v Austrálii.

DUBEN 2010

Po třetím závodě v Malajsii se Massa stává lídrem průběžného pořadí, ale hned na další zastávce šampionátu v Číně nezvládá jízdu na vodě a propadá se.

KVĚTEN 2010

Ve výborné náladě i kondici se krátce objevuje v Praze. V závodech ale tápe, je nadále pomalejší a špička mu uniká.

ČERVEN 2010

Přestože je Massa v celkovém pořadí až na 8. místě, Ferrari mu věří. Prodlužuje s ním smlouvu o dva roky.

ČERVENEC 2010

Obří skandál pro Ferrari, ale Massa je v něm nevinně. Na pokyn týmu musí nechat vyhrát stájového kolegu Alonsa. Tým dostává pokutu a Massa se chystá na návrat na Hungaroring.

Fernando Alonso dojíždí jako první do cíle Velké ceny Německa poté, co ho Felipe Massa kvůli týmové režii pustil před sebe
Fernando Alonso dojíždí jako první do cíle Velké ceny Německa poté, co ho Felipe Massa kvůli týmové režii pustil před sebe

Témata:  sport, formule, massa
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud