Kornfeil odstartuje z dvacátého místa

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Český motocyklista Jakub Kornfeil odstartuje do posledního závodu sezony GP Valencie z dvacátého místa. Nejrychlejší byl v dnešní kvalifikaci v kubatuře do 125 ccm domácí lídr šampionátu Marc Márquez.

Španělský jezdec si pro svou dvanáctou pole position v sezoně dojel časem 1:39,564 a Kornfeil za ním zaostal o tři vteřiny. Druhý skončil se ztrátou 108 tisícin Nicolás Terol, který v průběžném pořadí ztrácí na Márqueze 17 bodů a jako jediný může svého krajana připravit o titul.

Stopětadvacítky jsou jedinou kategorií mistrovství světa, kde ještě není rozhodnuto o titulu. Premiérový triumf v Moto2 si již dříve připsal Španěl Toni Elías, královskou kubaturu MotoGP ovládl jeho krajan Jorge Lorenzo.

GP Valencie, závěrečný 18. závod MS silničních motocyklů - kvalifikace:

Do 125 ccm: 1. Márquez (Šp./Derbi) 1:39,564, 2. Terol (Šp./Aprilia) -0,108, 3. Smith (Brit./Aprilia) -0,148, 4. Cortese (Něm./Derbi) -0,314, 5. P. Espargaró (Šp./Derbi) -0,355, 6. Rabat (Šp./Aprilia) -0,895, ...20. Kornfeil (ČR/Aprilia) -3,169.