15. července 2007 • 00:00

Pešek dojel na Sachsenringu šestý, vítězem Talmacsi

Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Český motocyklový reprezentant Lukáš Pešek obsadil šesté místo ve Velké ceně Německa, v níž ho trápila zablokovaná záda. Jednadvacetiletý jezdec tak nedokázal na okruhu Sachsenring navázat na své loňské umístění na stupních vítězů.

Český motocyklový reprezentant Lukáš Pešek obsadil šesté místo ve Velké ceně Německa, v níž ho trápila zablokovaná záda. Jednadvacetiletý jezdec tak nedokázal na okruhu Sachsenring navázat na své loňské umístění na stupních vítězů. Desátý závod mistrovství světa ve třídě do 125 ccm vyhrál Maďar Gábor Talmacsi, který dnes potvrdil své výkony z předešlých tréninků a kvalifikací a vyhrál stylem start - cíl. Díky vítězství se posunul do čela šampionátu. Pešek, který byl loni na Sachsenringu nejrychlejší v kvalifikaci a v závodě dojel třetí, startoval do posledního závodu před domácí brněnskou Velkou cenou z druhé řady. Na začátku se sice dokázal držet na medailových pozicích, jezdil druhý i třetí, v polovině závodu se však začal postupně propadat početnou skupinou, která pronásledovala suveréna Talmacsiho. Pešek kvůli svému zdravotnímu handicapu nestačil na konkurenci a deset kol před cílem byl sedmý. Když už to vypadalo, že si připíše stejný počet bodů jako v Assenu, upadl v poslední zatáčce Španěl Sergio Gadea a tovární jezdec Derbi se posunul na šestou pozici. V průběžném pořadí je Pešek dál čtvrtý. V kubatuře do 250 ccm slavili dvojnásobný triumf jezdci KTM. První vítězství v sezoně vybojoval Japonec Hiroši Aojama, který v závěru předstihl jen o 119 tisícin sekundy Fina Miku Kallia. V čele šampionátu se udržel dnes čtvrtý Španěl Jorge Lorenzo. Karel Abraham závod nedokončil. Při pádu poškodil svůj motocykl a rozhodl se nepokračovat. Výsledky: Do 125 ccm: 1. Talmacsi (Maď./Aprilia) 39:30,802, 2. Kojama (Jap./KTM) -3,532, 3. Faubel (Šp./Aprilia) -3,610, 4. Corsi (It./Aprilia) -4,444, 5. Krummenacher (Švýc./KTM) -11,851, 6. Pešek (ČR/Derbi) -11,920, 7. Cortese (Něm./Aprilia) -17,271, 8. Smith (Brit./Honda) -19,484, 9. Nieto (Šp./Aprilia) -20,950, 10. Ranseder (Rak./Derbi) -22,628. Pořadí MS (po 10 z 17 závodů): 1. Talmacsi 156, 2. Faubel 154, 3. Kojama 118, 4. Pešek 113, 5. Corsi 110, 6. Gadea (Šp./Aprilia) 105. Do 250 ccm: 1. H. Aojama (Jap./KTM) 41:16,191, 2. Kallio (Fin./KTM) -0,119, 3. De Angelis (San Marino/Aprilia) -0,274, 4. Lorenzo (Šp./Aprilia) -0,579, 5. Dovizioso (It./Honda) -1,296, 6. Barberá (Šp./Aprilia) -11,851, 7. Simoncelli (It./Gilera) 17,308, 8. Takahaši (Jap./Honda) -22,309, 9. Lüthi (Švýc./Aprilia) -28,858, 10. Locatelli (It./Gilera) -35,983, ...Abraham (ČR/Aprilia) nedokončil. Pořadí MS (po 10 z 17 závodů): 1. Lorenzo 191, 2. De Angelis 171, 3. Dovizioso 166, 4. Bautista (Šp./Aprilia) 116, 5. Barberá 90, 6. H Aojama 78, ...19. Abraham 14.