McLaren si stěžuje na počínání Ferrari | iSport.cz
2. srpna 2007 • 00:00

McLaren si stěžuje na počínání Ferrari

Autor: ČTK
Ron Dennis
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kolotoč světa formule 1 se v posledních dnech točí hlavně okolo sporu mezi stájemi McLaren a Ferrari. A nyní je tu další problém. McLaren obvinil Ferrari z podvodu.Spor mezi aktuálně nejlepšími stájemi formule jedna McLaren a Ferrari nabírá na obrátkách. Po obvinění britského týmu ze špionáže u Ferrari přišlo nařčení v opačném gardu. Šéf McLarenu Ron Dennis tvrdí, že italský tým porušil pravidla při úvodním závodu sezony Velké ceně Austrálie. Dennis se o tom zmiňuje v dopise adresovaném prezidentovi Italské automobilové federace Luigimu Macalusovi, jehož kopii zaslal také prezidentovi Mezinárodní automobilové federace FIA Maxi Mosleymu a šéfovi Ferrari Jeanu Todtovi. Kritizuje odvolání v případu údajné špionáže ze strany jeho týmu a poukazuje na prohřešek ze strany Ferrari. Vítězný vůz Kimiho Räikkönena z březnového závodu v Melbourne měl údajně nepovolený prvek na podvozku. "Pokud je nám známo, Ferrari mělo nelegální součástku při Velké ceně Austrálie, kterou vyhráli. V zájmu sportu se McLaren rozhodl neprotestovat proti výsledkům australské Grand Prix, i když se zdálo být jasné, že Ferrari získalo nespravedlivou výhodu," napsal Dennis. Räikkönen označil toto tvrzení za nepravdivé. "Kdybychom neměli auto podle pravidel, byli bychom diskvalifikováni. Ron Dennis nemá pravdu," prohlásil bývalý jezdec McLarenu.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud