17. září 2017 • 19:44

Náskok je zpět! Lacko napravil sobotní nezdar, na bedně byl i Vršecký

Autor:
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Adam Lacko v druhé části soutěžního víkendu napravil sobotní nezdar a po dnešním vítězství a čtvrtém místě dál vede s převahou mistrovství Evropy tahačů. V závěrečné rozjížďce v Belgii obsadil druhé místo jeho kolega z týmu Buggyra David Vršecký.Lacko opět vyhrál kvalifikaci, ale zatímco v sobotu jej nejprve zradila technika a ani v dalším startu nedokázal porazit největšího soupeře Jochena Hahna, dnes německého pilota dvakrát nechal za sebou. Před zbývajícími dvěma závody vede šampionát o 53 bodů.

"Dnes jsem si dal obzvlášť záležet, aby se mi první zatáčka podařila, a vyšlo to. Mám obrovskou radost, hlavně z toho, že vše fungovalo na jedničku," radoval se Lacko po vítězné jízdě.

V té následující jej od bronzu dělila desetina sekundy. "Na cílové rovince jsem jel už vedle Kisse, ale nepodařilo se mi útok dotáhnout do pódiového konce. Jinak opět jsme stáhli nějaké body, co jsme včera Hahnovi darovali, a nakonec odjíždíme celkem spokojeni," doplnil Lacko.

Po závěrečné jízdě byl spokojený i Vršecký, který na základě předchozího sedmého místa odstartoval do závodu z první řady. "Mám obrovskou radost. Snažil jsem se jet opatrně, protože trať byla kluzká a bylo to na hraně. Svůj cíl jsem zde splnil," řekl Vršecký.

Závod mistrovství Evropy tahačů v Heusden-Zolderu (Belgie):

3. jízda: 1. Lacko (ČR/Buggyra) 23:53,358, 2. Hahn (Něm./Iveco) -3,896, 3. Albacete (Šp./MAN) -6,720, ...7. Vršecký (ČR/Buggyra) -20,805.

4. jízda: 1. Kursim (Něm./Mercedes) 24:51,434, 2. Vršecký -8,467, 3. Kiss (Maď./Mercedes) -9,754, 4. Lacko -9,923.

Průběžné pořadí ME: 1. Lacko 311, 2. Hahn 258, 3. Kiss 246, ...8. Vršecký 95, 22. Vojtíšek (ČR/MAN) 2.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze