Český tým přechází k motorům Audi | iSport.cz
9. ledna 2009 • 11:27

Český tým přechází k motorům Audi

Autor: ČTK
Jan Charouz
TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český automobilový tým Charouz Racing System bude podle informací francouzského odborného motoristického časopisu Auto Hebdo v nadcházející sezoně evropské okruhové série Le Mans závodit s naftovými turbomotory Audi.Pokud by se tato zpráva, kterou šéf týmu Antonín Charouz zatím nechce komentovat, potvrdila, měla by stáj k dispozici v současnosti nejlepší motory.

"Poté, co tovární tým Audi oznámil, že odstupuje z Le Mans Series, bude německý výrobce reprezentován soukromou stájí Charouz Racing System. Ve dvou prototypech Lola LMP1 budou motory z vozů Audi R10 TDI," uvedl časopis Auto Hebdo.

Právě automobily Audi R10 TDI byly nejúspěšnějšími monoposty v posledních ročnících slavné čtyřiadvacetihodinovky Le Mans, v níž od roku 2006 vždy triumfovaly.

K tomu ovládly šampionáty Le Mans Series i American Le Mans Series. "Jde o zprávu francouzských médií, kterou v tuto chvíli nemůžu ani potvrdit, ani vyvrátit," uvedl Charouz.

Loni v Le Mans Series i ve čtyřiadvacetihodinovce nasazoval zcela nový prototyp LMP1 Lola s továrními motory Aston Martin a byl s ním jasně nejrychlejším vozem v poli benzinových aut.

S motory Audi by Charouzova stáj měla šanci bojovat o absolutní prvenství v závodech Le Mans Series. Turbodiesely, které jsou proti klasickým zážehovým motorům výkonnější, totiž nasazuje už jen tovární tým Peugeot.

Stáj Audi se přes odchod z LMS zúčastní 24 hodin Le Mans, kde nastoupí se svými novými modely R15 TDI.

 
Články odjinud


Články odjinud