25. ledna 2010 • 04:59

Zraněný Šembera závodí! Ale přišel o snoubenku

Autor: Blesk Michal Budík, Patrik Vacek (Blesk)
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Slavia 0:0. Opatrné derby a vyloučený Preciado
Slavia na Letné? Trochu jako v Barceloně, říkají Saňák a Dostálek. Zaparkoval Trpišovský autobus?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Motorkář Lukáš Šembera (17) poprvé od svého úrazu, po kterém loni v září ochrnul na dolní polovinu těla, závodil. V Brně sedl za volant speciálně upravené motokáry, kterou mohl ovládat pouze rukama. Nejisté vidiny úplného vyléčení se jako bojovník nevzdává.„Cítím zlepšení, vrací se mi cit v podbřišku,“ tvrdí. Náladu mu ale pokazil rozchod s přítelkyní. Šembera si za volant odskočil z rehabilitace v Kladrubech – v Brně se v sobotu konalo setkání mistrů motoristického sportu. Ač je upoután na invalidní vozík, závodil.

„Připravili jsme mu kompletní ovládání jen pomocí rukou,“ řekl automobilový závodník a pořadatel akce Robert Šenkýř. „Byl to skvělý pocit! Po těch měsících strávených v nemocnicích a teď na rehabilitaci to bylo fakt úžasný,“ radoval se.

Šembera s Petrem Kuchařem.
Šembera s Petrem Kuchařem.

„Já jel čas třicet čtyři celých osm, nejrychlejší byli o necelé dvě sekundy rychlejší,“ pochlubil se. Na setkání už nebyla Šemberova expřítelkyně Tereza Jirková, s níž se během pobytu v nemocnici loni v listopadu dokonce zasnoubil.

„Už nejsem zasnoubený,“ oznámil včera stručně na svém facebooku. Do telefonu pak řekl: „Už spolu nejsme. Nechci to rozebírat, je to čerstvé… Ale nevídali jsme se prostě tolik, jak bysme oba potřebovali.“

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud