Rallye Český Krumlov vyhrál Roman Kresta | iSport.cz
22. května 2010 • 17:15

Rallye Český Krumlov vyhrál Roman Kresta

Autor: ČTK
Roman Kresta
TOP VIDEA
Sparta - Jablonec: Naprostá nádhera! Kanga vymetl růžek Hrubého brány, 2:0 Sparta - Jablonec: Naprostá nádhera! Kanga vymetl růžek Hrubého brány, 2:0
Vítejte u Petra Nedvěda! Bývalý útočník ukázal svůj luxusní byt Vítejte u Petra Nedvěda! Bývalý útočník ukázal svůj luxusní byt
VŠECHNA VIDEA ZDE

Roman Kresta s peugeotem vyhrál pošesté v kariéře Rallye Český Krumlov. Obhájce prvenství se spolujezdcem Petrem Grossem zvítězili na jihu Čech s náskokem 70 sekund před Václavem Pechem na mitsubishi, třetí skončil vedoucí muž seriálu Pavel Valoušek.Jeho výsledná ztráta činila bezmála čtyři minuty, přičemž celou ji nabral v pátek v závěrečné rychlostní zkoušce první etapy, v níž musel měnit po defektu pravé přední kolo.Valoušek ve fabii dnes skvěle finišoval a vyhrál posledních pět testů, na završení hattricku po vítězství ve Valašské a Šumavské rallye ale nemohl pomýšlet.

Rval se však o každý bod a na bronzovou pozici před Jaromíra Tarabuse se posunul v poslední zkoušce; na začátku dne byl přitom Valoušek desátý.Kresta zahájil druhý den dvěma nejrychlejšími časy a potom už při Valouškově stíhací jízdě kontroloval svoji pozici.

V Českém Krumlově vyhrál počtvrté za sebou, v sezoně triumfoval poprvé. Úvodní závod nedokončil a v předchozí soutěži podlehl Valouškovi o pouhých šest sekund.

Výsledky:

1. Kresta, Gross (Peugeot 207 S2000) 1:37:45,2,
2. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer Evo IX) -1:10,8,
3. Valoušek, Hrůza (Škoda Fabia S2000) -3:53,4,
4. Tarabus, Trunkát (Ford Fiesta S2000) -4:14,4,
5. Arazim, Gál (Mitsubishi Lancer Evo IX) -4:55,8,
6. Peták, Benešová (Peugeot 207 S2000) -5:19,7.

 
Články odjinud


Články odjinud