Tvrdý pád parťačky Samkové na ZOH. Hopjáková ho odnesla zlomeninou

Snowboardcrossařka Hopjáková po tvrdém pádu skončila na OH v osmifinále
Snowboardcrossařka Hopjáková po tvrdém pádu skončila na OH v osmifinále
Snowboardcrossařka Hopjáková po tvrdém pádu skončila na OH v osmifinále
Snowboardcrossařka Hopjáková po tvrdém pádu skončila na OH v osmifinále
Snowboardcrossařka Hopjáková po tvrdém pádu skončila na OH v osmifinále
Jediná česká zástupkyně ve snowboardcrossu Vendula Hopjáková po tvrdém pádu v osmifinále
Jediná česká zástupkyně ve snowboardcrossu Vendula Hopjáková po tvrdém pádu v osmifinále
23
Fotogalerie
apr, zoh
Snowboarding na ZOH 2022
Vstoupit do diskuse (1)

Smůla se jim lepí na prkno. Čeští snowboardcrossaři a olympijské hry, to je spojení, které jako by mělo zůstat zapovězené. Naposledy se to projevilo u Venduly Hopjákové. Pětadvacetiletá reprezentantka tvrdě upadla v osmifinálové jízdě. Z tratě byla následně odvážena na kanadských saních. Dle informací z českého týmu utrpěla zlomeninu v oblasti horní končetiny, konkrétně zápěstí. 

České „prokletí“ se promítlo do závodu snowboardcrossařek, v němž za normálních okolností měla startovat i dvojnásobná olympijská medailistka Eva Samková. Kvůli dřívějšímu zranění ale pouze komentovala na ČT Sport, na trať ale vyrazila Vendula Hopjáková.

I pětadvacetiletou Češku potrápilo už v tréninku zranění kotníku, přesto s bolestmi do závodu šla. „I když jsem bolavá a nervózní, tak na tenhle den jsem čekala tak dlouho, že si to jedu dnes užít,“ napsala do příběhu na svém Instagramu Hopjáková.

Prošla kvalifikací, ale v osmifinále přišel tvrdý pád. Hopjáková měla pomalejší start. Ze čtvrtého místa se chtěla dostat dopředu přes Rusku Paulovou, ale zavadila o její prkno a karambol byl na světě. Češka zůstala v bolestech ležet na trati a rychle se k ní sběhli doktoři. Následně byla na kanadských saních odvezena. 

„Nevěřila si, měla zůstat na frontsidu a narvat to pod ní. Trošku se toho lekla. Chtěla se vrátit zpět na backside, což ve frontsidové zatáčce mělo fatální následek, že se zasekla o prkno Rusky. Myslím, že jí mohlo vypadnout rameno. Snad to nebude nic hrozného,“ reagovala v přímém přenosu na ČT Sport Eva Samková.

Ředitelka komunikace ČOV Barbora Žehanová následně informovala o tom, že Hopjáková utrpěla zlomeninu v oblasti horní končetiny. „Budeme se snažit ji co nejdříve dostat do péče lékařů v Česku,“ doplnila.

„Konečné 23. místo v kvalifikaci a asi 3,5 sekundy za první závodnicí nebyl vůbec špatný výkon. Byli jsme překvapení, že to takto zvládla a dokázala. Trošku nás to nakoplo do závodu. Při předjížděcím manévru byla Vendulka trošku zavřená a protože by vyjela vlevo ven z tratě, musela prudce změnit směr a narazila do zadku prkna před sebou jedoucí závodnice. Bylo to ve chvíli, kdy měla výrazně vyšší rychlost. Pravděpodobnost, že dojede třetí, když by manévr zvládla, nebo třeba i na lepším místě, byla docela veliká. Bohužel si při pádu přivodila zlomeninu levého zápěstí a po příletu do Čech bude absolvovat nejspíše operaci. Mělo by to být bez následků. Věříme, že se dá co nejdříve do kupy. Někdy svítí sluníčko, někdy prší. My teď pořádně zmokli. Věřím, že oschneme, oklepeme se a budeme do toho šlapat dál," uvedl trenér Marek Jelínek. 

Hopjákovou tak provází dál olympijská smůla. Už na minulých Hrách v Pchjongčchangu si totiž v kvalifikaci zranila kotník. Co se ale týče olympiády v Pekingu, tak ta je pro české snowboardcrossaře celkově zakletá. 

Největší hvězda Eva Samková kvůli zlomenině obou kotníků do Číny ani neodcestovala. Jan Kubičík se zranil při tréninku a nemůže startovat. Nahradit ho měl narychlo Radek Houser, který si ale prožívá doslova covidové peklo. První test po příletu měl hraniční, druhý vyšel špatně a musel do izolace. Místo závodění to tak bude pravděpodobně jediná věc, která ho na Hrách potká. Po příletu byl zase jako rizikový kontakt označen trenér Marek Jelínek, jelikož seděl v letadle poblíž ruské olympioničky, která byla pozitivně testována na covid.

„Věřila jsem Radkovi, předvedl v Cortině před olympiádou skvělý výkon. Když se stalo neštěstí Honzovi Kubičíkovi, kterému jsem fandila a věřila, že může zajet dobrý výsledek, tak jsem si říkala: Aspoň ten Radek. Neznám člověka, který se víc snaží a dělá víc věcí pro ten sport a závody, než on. V týmu nás kolikrát už rozčiluje, jak chce pořád něco dělat a trénovat. Doufám, že se všichni ve zdraví vrátí a budeme se moct připravovat na novou sezonu,“ konstatovala v přímém přenosu na ČT Sport Samková.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 17. února 2022

Ester Ledecká
17. února 2022 · 10:11

SEVERSKÁ KOMBINACE: Soutěž družstev vede po skoku Rakousko před Norskem a Německem. Česká čtveřice Pažout, Vytrval, Daněk, Portyk je šestá.

Důležitý moment
Ester Ledecká
17. února 2022 · 09:38

SKIKROS: Jedna chyba a všechno bylo pryč. Skikrosařka Nikol Kučerová v osmifinále olympijského závodu nezvládla technickou pasáž na startu a nabrala ztrátu, kterou už nedohnala. V cíli se jí do očí tlačily slzy. „Já jsem se chvíli vybrečela v cíli, tak jsem myslela, že to bude dobrý. Asi ještě ne,“ ulevila si. Více čtěte zde >>>

Důležitý moment
Ester Ledecká
17. února 2022 · 08:28

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Ester Ledecká skončila v kombinaci čtvrtá. Přitom ji do slalomu málem nepustilo zranění. Po závodě musela přemáhat slzy bolesti, co vzkázala fanouškům? Více čtěte zde >>>

Důležitý moment
Ester Ledecká
17. února 2022 · 07:41

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Ester Ledecká bojovala v kombinaci o svou druhou medaili z Her v Pekingu, po skvělém slalomu skončila čtvrtá. Více čtěte zde >>>

Ester Ledecká
17. února 2022 · 07:21

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Ester Ledecká klesá na třetí pozici. Vede Wendy Holdenerová z Rakouska. 

Ester Ledecká
17. února 2022 · 05:12

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Ester Ledecká ještě na olympiádě neřekla poslední slovo! V kombinačním sjezdu si před slalomem vyjela výbornou výchozí pozici. A jaké z jízdy měla pocity? Když šla prostorem pro rozhovory, pouze na nás české reportéry houkla: „Kluci, sory, musím se jít naučit slalom!“ A s úsměvem chvátala pryč. Více čtěte ZDE>>>.

Informační tabule před startem Ester Ledecké v kombinačním sjezdu
Informační tabule před startem Ester Ledecké v kombinačním sjezdu
Ester Ledecká během kombinačního sjezdu
Ester Ledecká během kombinačního sjezdu
Ester Ledecká
17. února 2022 · 04:39

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Ester Ledecká je po sjezdu všech 26 závodnic stále druhá se ztrátou jedné setiny sekundy. Slalom je její slabší disciplínou, ale kombinaci má rozjetou skvěle a bude mít šanci zaútočit na medaili. O zlato bude se ztrátou 56 desetin sekundy na první Christinu Scheyerovou bojovat Mikaela Shiffrinová.

 

Ester Ledecká během kombinačního sjezdu
Ester Ledecká během kombinačního sjezdu
Ester Ledecká během kombinačního sjezdu
Ester Ledecká během kombinačního sjezdu
Ester Ledecká
17. února 2022 · 03:55

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Ester Ledecká zahájila aplskou kombinaci slušným časem ve sjezdu a ve slalomu bude moci zaútočit na medaili. Odjeto má zatím deset závodnic, Češka je druhá o pouhou jednu setinu sekundy za Rakušankou Christinou Scheyerovou, třetí je americká hvězda Mikaela Shiffrinová.

Vstoupit do diskuze (1)