Zimní olympijské hry 2022

Olympijské hry jsou největším sportovním svátkem na světě. XXXIV. zimní olympiáda se bude konat v čínském Pekingu od 4. února do 20. února 2022. Celkem se na ZOH 2022 v Číně rozdá 102 sad medailí, čeští sportovci obhajují sedm cenných kovů. Vůbec poprvé v historii se na olympiádu kvalifikovaly české hokejistky.

Program hokeje na ZOH 2022 v Pekingu >>

Pořadatelským městem ZOH 2022 je sice Peking, ale jak už to v případě zimní olympiády bývá, v samotném městě proběhne jen část disciplín - lední hokej, rychlobruslení, krasobruslení, curling a big air. Ester Ledecká o další medaili v alpských disciplínách zabojuje ve středisku poblíž Jen-Čchingu. Biatlon, klasické lyžování, snowboarding a akrobatické lyžování hostí prefektura Čang-ťia-kchou.

Zimní olympijské hry se konají od roku 1924 a českoslovenští a poté čeští sportovci na nich získali i s Pchjongčchangem celkem 56 medailí, samostatná Česká republika má na kontě 9 zlatých medailí. Vůbec nejúspěšnější českou sportovkyní na ZOH v historii je Martina Sáblíková (3 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzová medaile).

Články odjinud


Články odjinud