Kanada je v šoku z Nedvědovy nominace do Soči: On ještě hraje?! | iSport.cz
Jakub Hlaváč
7. ledna 2014 • 11:00

Kanada je v šoku z Nedvědovy nominace do Soči: On ještě hraje?!

TOP VIDEA
TOP 5 Čechů ve španělské lize: Bílek v zelenobílém i dvojice v Atlétiku
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výsměch i respekt. Nominace hokejisty Petra Nedvěda na olympiádu do Soči způsobila v Kanadě absolutní poprask! Vždyť je to dvacet let, co reprezentoval na zimních Hrách právě v dresu s javorovým listem. A fanoušci ze zámoří nezapomněli. Jen nevěděli, že tenhle forvard ještě hraje...Zadejte si na Twitteru do vyhledávání jméno Nedved. A můžete se dlouhé minuty kochat absolutním šokem Kanaďanů nad nominací dvaačtyřicetiletého veterána. Jeden tábor je nadšený, druhý má z české reprezentace švandu.

„Slyšel jsem, že Nedvěd se dostal do českého týmu pro Soči… Přitom jsem myslel, že ho zaměstnává Wayne Gretzky jako zahradníka,“ hlásil například kdosi pod přezdívkou Lastcall. „Ne, on nekoučuje. On jede hrát hokej,“ smál se pro změnu Farhan Lalji.

V tomto duchu vyznívají desítky dalších příspěvků. Ty nejtvrdší hovoří o výpravě za ruskou vodkou, ty humornější o českém týmu, který netrefil na olympiádu veteránů. Každopádně Alois Hadamczik svou volbou nevzbudil diskuse jen ve své domovině.

Zámořští příznivci ovlivnění NHL pochopitelně moc nechápou, že legenda může předskočit ve výkonnosti Jiřího Hudlera či Radima Vrbatu. Jejich opomenutí jim nejde na rozum a tuzemskou reprezentaci odsuzují k neúspěchu.

Petr Nedvěd v kanadském dresu s javorovým listem na olympiádě v Lillehammeru v roce 1994
Petr Nedvěd v kanadském dresu s javorovým listem na olympiádě v Lillehammeru v roce 1994

Ale jsou i pozitivní reakce a také jich není málo. V mnoha z nich se hovoří o respektu k dlouhé kariéře obávaného střelce a navíc se nezapomnělo na jeho poslední vystoupení pod pěti kruhy. V Lillehammeru 1994.

„Jsem stále v úžasu, že je Nedvěd v nominaci pro Soči. Musím najít svoje dvacet let staré video z Lillehammeru, je to nostalgie!“ ťukal do klávesnice Nick Zaccardi. Další sdíleli fotku slavícího Nedvěda po proměněném nájezdu ve finále, které ale tenkrát Kanaďané prohráli 2:3.

VIDEO | Podívejte se na nájezdové drama ve finále Švédsko - Kanada, Nedvědův nájezd najdete v čase 7:45

A k reakci na údiv kamarádů se odhodlal i chomutovský hokejista Mark Bomersback. „Včera jsem proti němu hrál v české lize. Musím říct, že nejsem překvapený, že se dostal do týmu,“ říkal naprosto jasně.

Nedvěd je prvním sportovcem, který se na zimní olympijské hry vrací po dvaceti letech. Jak to zvládne, ukáže až Soči. Ohlas však zaznamenal už nyní.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud