František Prachař
6. února 2014 • 10:40

Tetování přes mrtvoly. Bobisté dodrželi tradici, pilot omdléval

TOP VIDEA
Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku
Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tradice, která trvá už dvacet let. Tetování je pro bobisty před každou olympiádou rituál, který všichni podstupují. Bez výjimek. Platilo to i před odletem do Soči. A to i přesto, že pilot Jan Vrba pod jehlou omdléval a akce pro něj byla větší adrenalin než jízda v ledovém korytu.„Zezačátku to bolí, v průběhu to taky bolí a ke konci to pálí. Je to, jako když vás píchne vosa, ale jsou horší věci. Třeba když se převrátíte v ledovém korytě,“ smál se brzdař Michal Vacek. Právě on byl letos prvním bobistou, který dostal olympijské tetování. Pro české svalovce šlo o rituál, který si před olympiádou v Soči nesměli nechat ujít.

Tradice totiž drží už dvacet let. Před odjezdem do Lillehammeru 1994 ji založil brzdař Jan Kobián a od té doby si všichni závodníci nechají před Hrami dávat na ramena originální razítka.

Takhle vypadá tetování českých bobistů, kteří jedou reprezentovat na olympiádu v Soči
480p 360p 240p

„Výjimkou byl právě Honza. To byl vždycky vůdčí typ, který do toho ostatní zbláznil, a jelikož jel na pěti olympiádách, neměl už na ramenech místo. Tak jsme mu to dali i na lýtko a na předloktí,“ popisoval tatér Zdeněk Stropek z pražského studia UZI, které je u vrcholových sportovců velmi oblíbené.

Letos se mu dostala pod jehlu pětice Jan Vrba, Jan Stokláska, Dominik Suchý, Dominik Dvořák a zmíněný Vacek. A první jmenovaný, pilot a klíčový člen posádky, si celou akci hodně vytrpěl.

Po pár minutách v křesle zezelenal, udělalo se mu nevolno a v jednu chvíli omdléval. Parťák mu dokonce musel asistovat a zvedat nohy, aby se mu ulevilo. Nakonec lídr týmu i díky pití coca-coly vše vydržel. Stejně jako před Vancouverem 2010, kdy mu rovněž bylo špatně.

Pilot české bobové posádky Jan Vrba při tetování před odletem na olympiádu v Soči
Pilot české bobové posádky Jan Vrba při tetování před odletem na olympiádu v Soči

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze