O účasti Thanuové bude jednat MOV | iSport.cz
24. července 2008 • 13:46

O účasti Thanuové bude jednat MOV

Autor: ČTK
Archív
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
RENTGEN: Jaká je souhra stoperů Sparty? Návrat Hancka odskáče Lischka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dopingová hříšnice Ekaterini Thanuová se sice kvalifikovala na olympiádu, o její případné účasti však bude rozhodovat disciplinární komise Mezinárodního olympijského výboru.Řecká sprinterka se v roce 2004 před hrami v Aténách vyhýbala dopingovým testům, za což dostala dvouletý distanc.

"Pokud bude v konečné nominaci, disciplinární komise se sejde v Pekingu a rozhodne o jejím osudu," řekla mluvčí MOV Emmanuelle Moreauovou agentuře Reuters. Potvrdila tak prohlášení MOV z roku 2004, kdy bylo oznámeno, že o účasti Thanuové na dalších olympiádách se bude muset ještě jednat.

Podle agentury Reuters Thanuová v nominaci Řeckého olympijského výboru, který neuplatňuje pro dopingové hříšníky doživotní trest, figuruje. Seznam sportovců však podle nejmenovaného funkcionáře nebyl MOV ještě odeslán.

Právník řecké atletky Nikos Kollias již dříve prohlásil, že MOV jí bez problémů udělí olympijskou akreditaci. "Neexistují žádné právní důvody, které by jí bránily v účasti na olympiádě," řekl agentuře AP.

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud