Sastre se objevil v nominaci | iSport.cz
26. července 2008 • 14:13

Sastre se objevil v nominaci

Autor:
Španěl Carlos Sastre před startem etapy.
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedoucí muž Tour de France Carlos Sastre byl dodatečně nominován na olympijské hry v Pekingu. Ve španělském týmu nahradí předloňského vítěze Tour Oscara Pereira.Ten měl v patnácté etapě letošního ročníku těžký pád a musel se podrobit operaci zlomené ruky.

Třiatřicetiletý Sastre, který na Tour sahá po životním úspěchu, pojede v Číně závod s hromadným startem. Spolu s ním jsou v nominaci Alejandro Valverde, trojnásobný mistr světa Oscar Freire, Samuel Sánchez a Alberto Contador, letošní šampion Giro d'Italia a vítěz loňské Tour de France. Sánchez s Contadorem jsou určeni na časovku.

Změnu v olympijské nominaci museli udělat také Italové po dopingovém nálezu Riccarda Ricca. Vítěze dvou horských etap na Tour de France, kterému před vyloučením patřil trikot pro nejlepšího vrchaře i bílý trikot vedoucího jezdce do 25 let, nahradí v týmu další mladík Vincenzo Nibali.

Kolega českého cyklisty Romana Kreuzigra z týmu Liquigas pojede v Pekingu časovku a bude náhradníkem pro závod s hromadným startem. Právě Nibali oblékl po Riccově diskvalifikaci bílý trikot, před závěrečným víkendem je mezi mladými jezdci třetí s velkou ztrátu na druhého Kreuzigra.

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud