Damková bude řídit finále! | iSport.cz
19. srpna 2008 • 08:50

Damková bude řídit finále!

Autor: zpo
Dagmar Damková
TOP VIDEA
Kadlec ve velkém rozhovoru o koronaviru, pohodě na Slovácku, ale i Spartě. Jak žije bez fotbalu?
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dalšího úspěchu dosáhla na mezinárodní scéně rozhodčí Dagmar Damková. Ve čtvrtek bude na olympijských hrách pískat finálový zápas mezi Brazílií a USA.Dagmar Damková, jediná ženská rozhodčí, která řídila zápasy české Gambrinus ligy už sice na listině prvoligových sudí nefiguruje, ale na mezinárodním poli sbírá jeden úspěch za druhým.

Dagmar Damková
Narozena:
29. prosince 1974,Plzeň
Povolání: učitelka jazyků a fotbalová rozhodčí.
Největší úspěchy s píšťalkou:
MS žen 2007 (semifinále), OH 2004 (čtvrtfinále), OH 2008 (finále)

V srpnu 2007 se zúčastnila coby rozhodčí Mistrovství světa ve fotbale žen v Číně, zde řídila semifinálový zápas mezi družstvy Norska a Německa.

Po účasti na olympijském turnaji v Aténách, kde dostala důvěru odpískat čtvrtfinálový zápas, se dočkala nominace i na hry v Pekingu, kde postupnými krůčky došla až do vytouženého finále. Ve čtvrtek 15:00 SEČ bude řídit finálový zápas žen mezi Brazílií a USA.

Damková kopanou hrála aktivně od svých 14 let, ve věku 21 let se rozhodla pro dráhu fotbalové rozhodčí. V necelých čtyřiatřiceti letech ji čeká prozatímní vrchol její kariéry.

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud