8. listopadu 2008 • 10:40

Rogge: Přibude až sedm dopingů z OH

Autor:
jacques rogge
TOP VIDEA
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prezident Mezinárodního olympijského výboru MOV Jacques Rogge se nechal v pátek slyšet, že očekává dalších sedm pozitivních dopingových případů z her v Pekingu.U příležitosti oslav stoletého výročí olympismu v Rakousku prohlásil, že by se konečné výsledky opakovaných testů měly objevit do šesti týdnů.

"Měli jsme 39 pozitivních testů před hrami, osm během nich a dalších sedm ještě může přijít," oznámil belgický funkcionář. "Doping ve sportu je jako zločin ve společnosti. Boj proti němu zůstává naší největší výzvou," připomněl Rogge.

V říjnu se MOV rozhodl znovu testovat odebrané krevní vzorky na přítomnost přípravku CERA, nové generace krevního dopingu. V laboratořích v Lausanne se zkoumá novým testovacím postupem také případné užití inzulínu.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, olympijské, mov, rogge, dopingKlasická verze
Mobilní verze