Hnědák Kauto Star deklasoval v Kemptonu soupeře | iSport.cz
26. prosince 2009 • 17:33

Hnědák Kauto Star deklasoval v Kemptonu soupeře

Autor: čtk
Kůň
TOP VIDEA
Kverka: Už v létě jsem tušil, že mezi Rolinkem a Lubinou jsou určité problémy Kverka: Už v létě jsem tušil, že mezi Rolinkem a Lubinou jsou určité problémy
Olomouc - České Budějovice: Schranz potáhl míč do prostoru a úchvatnou střelou skóroval, 0:1 Olomouc - České Budějovice: Schranz potáhl míč do prostoru a úchvatnou střelou skóroval, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Devítiletý hnědák Kauto Star vyhrál suverénně počtvrté za sebou dostih King George VI Chase v Kempton Parku, což se dosud žádnému koni nepodařilo. Dvojnásobný vítěz Zlatého poháru v Cheltenhamu potvrdil v prvním vrcholu britské překážkové sezony, že je momentálně zřejmě nejlepším překážkovým koněm na světě.Své soupeře dnes porazil před zraky padesáti tisíc diváků o více než dvacet délek, takže cíloví rozhodčí ohodnotili jeho vítězství na trati 4800 metrů výrokem "daleko".

"Bylo to úžasné. Sedět na jeho hřbetě je privilegium," řekl žokej Ruby Walsh, jenž vedl svěřence trenéra Paula Nichollse i při předchozích třech triumfech v King George VI Chase. Vítězství Kauto Star vyneslo jeho majiteli 114.000 liber (3,3 milionu korun).

V Kempton Parku měl startovat i český žokej Jan Faltejsek s koněm Knockarra Beau, který však byl ze startovní listiny dostihu Feltham Novices' Chase škrtnut. V lednu by měl běžet v Cheltenhamu.

Témata:  sport, kauto, star, kempton, dostihy
 
Články odjinud


Články odjinud