10. září 2016 • 15:28

Čáslavská (†74) měla ve čtvrtek pohřeb. V tichosti a bez obřadu, jak si přála

Autor:
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

V tichosti a jen za účasti rodinných příslušníků měla ve čtvrtek 8. září pohřeb Věra Čáslavská, nejúspěšnější česká olympionička. Podle jejího syna Martina Odložila to bylo její přání. Oficiální poslední rozloučení s legendární gymnastkou se uskuteční v pondělí 12. září v Národním divadle."Vážení maminčini přátelé, 8. září krátce před západem slunce jsem v šumperském krematoriu vykonal maminčinu poslední vůli a bez jakýchkoli obřadů nechal zpopelnit její tělo. Modlitbu a požehnání nad její rakví provedl místní katolický kněz před kostelem v Bělé pod Pradědem-Domašově," napsal Odložil podle webu Echo24.

Oficiální vzpomínkové akce se v pondělí zúčastní osobnosti sportovního a veřejného života. Věra Čáslavská zemřela 30. srpna ve věku 74 let na následky rakoviny.

Od pátku mohou lidé na pietním místě na piazzetě Národního divadla uctít památku Čáslavské. Pokládat květiny, zapalovat svíčky a zapisovat se do kondolenčních knih tam bude možné až do pondělního večera.

Věra Čáslavská a její tradiční krásný úsměv v dobách její největší slávy
Věra Čáslavská a její tradiční krásný úsměv v dobách její největší slávy

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze