16. září 2008 • 20:51

Rychlostní kanoisty povede Doktor

Autor:
Martin Doktor
TOP VIDEA
Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal
Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty 1996 Martin Doktor se stane novým reprezentační trenérem rychlostních kanoistů. Nabídku dostal už loni, ale vážně se jí začínal zabývat až letos v létě.To když se nedostal na olympijské hry do Pekingu. Vést reprezentační tým by měl až do olympijských her v Londýně 2012. Znamená to, že Doktorova kariéra závodníka definitivně letos na podzim skončí.

"Oslovený jsem byl už loni, jestli bych měl zájem. Začal jsem ho mít až poté, co jsme nepostoupili na olympiádu. Už teď mám hodně práce, ale moje funkční období začne letošní podzimní přípravou na novou sezonu," řekl v rozhovoru pro ČTK Doktor.

"Že je to konec kariéry, to je zřejmě jasné," doplnil.

O funkci reprezentačního kouče usiloval v roce 2004 i Doktorův otec Josef, který bojoval s vedením svazu dlouhé roky o co nejlepší podmínky pro svého syna.

Tehdy se ale rovněž se šéfy české rychlostní kanoistiky nedohodl, třebaže chtěl vést reprezentaci společně se svým synem. Aktuálně šéfují týmu kajakářů Vratislav Odvárko, sestavě kanoistů Waldemar Fibiger a ženám Petr Lněnička.

Doktor má pozvednout českou rychlostní kanoistiku. Zatímco v Sydney bylo deset reprezentantů, na olympijských hrách v Aténách startovali pouze Martin Doktor a na divokou kartu ještě Michala Strnadová, jejíž hlavní disciplínou je však sjezd na divoké vodě.

Strnadová, už ale jako Mrůzková, byly společně s Janou Blahovou jedinými reprezentantkami v Pekingu, kde se probojovaly do finále. Doktor se na své čtvrté olympijské hry nepodíval.

Témata:  sport, kanoistika, doktor

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze