Zakažte moderní plavky, souhlasí Peirsol | iSport.cz
24. prosince 2009 • 10:02

Zakažte moderní plavky, souhlasí Peirsol

Autor: ČTK
Peirsol
TOP VIDEA
Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký plavec Aaron Peirsol souhlasí se zákazem moderních plavek, přestože v nich sám překonal několik světových rekordů. Podle něj se díky tomu stane plavání opět důvěryhodným sportem.Plavky z moderních materiálů se začaly používat začátkem loňského roku a od té doby v nich bylo překonáno přes 250 světových rekordů. Mezinárodní plavecká federace FINA proto jejich používání od začátku roku 2010 zakázala.

"Až budou pryč, plavání získá opět svoji důstojnost. Vracíme se do minulosti, což je někdy dobrá věc," citovala agentura AP Peirsola.

FINA zatím nerozhodla, zda rekordy překonané v moderních úborech ponechá, nebo zruší. Šestadvacetiletý Američan by je však ponechal. "Byly zaplavány podle platných pravidel. Nošením těch plavek nikdo nepodváděl, plavci jen využili dovolených možností," prohlásil s tím, že zakázané plavky si občas oblékne při tréninku. "Jsou nádherné a už jen pro ten pocit rychlosti," dodal.

Peirsol si také myslí, že rekordy zaplavené v moderních úborech mohou být překonány. "Myslím, že plavání překvapí samo sebe a některé padnou," řekl pětinásobný olympijský medailista.

"Možná ne hned, ale přijde to brzy. Změna je život a v tomhle případě to bude hodně zajímavé," dodal plavec, který v moderním úboru naposledy plaval ve víkendovém exhibičním závodě "Souboj v bazénu" v Manchesteru.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud