Synek a Knapková jsou ve finále MS | iSport.cz
4. listopadu 2010 • 08:26

Synek a Knapková jsou ve finále MS

Autor: ČTK
Mirka Knapková postoupila do finále
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková postoupili bez problémů do finále mistrovství světa ve veslování na Novém Zélandu. Synek i Knapková obsadili v semifinále druhé místo, když nestačili jen na své hlavní soky v plánovaných bojích o medaile - domácího Mahého Drysdala respektive Jekatěrinu Karstenovou-Chodotovičovou z Běloruska.Větším drama nabídlo na jezeře Karapiro semifinále mužského skifu. Postarala se o něj již před startem domácí hvězda Drysdale, na jehož lodi chyběly povinné samolepky.

Rozhodčí mu je sice dodatečně nalepili, ale vítěz posledních čtyř světových šampionátů krátce po startu zastavil, požádal o jejich opravu a opakování závodu.Semifinálová bitva tak odstartovala oproti programu o deset minut později.

Na trati se poté ale žádné drama nekonalo. Synek s Drysdalem si vypracovali náskok a v pohodě si dojeli pro postup do finále.Český reprezentant, který v letošní sezoně vyhrál všechny závody Světového poháru i evropský šampionát, skončil nakonec druhý.

I proto, že se rozhodl nefinišovat a zřejmě šetřil síly na finále.Druhá dojela i Knapková, která již tradičně prohrála s osmatřicetiletou královnou ženského skifu Karstenovou-Chodotovičovou.

Třicetiletá svěřenkyně trenéra Tomáše Kacovského držela do poloviny trati s šestinásobnou světovou šampionkou krok, poté si ale favorizovaná Běloruska vypracovala náskok a dojela do cíle jako první.Již ve středu si postup do finále zajistil ženský dvojskif ve složení Lenka a Jitka Antošovy, mužský dvojskif David Jirka a Petr Vitásek bude o účast v bojích o medaile bojovat v pátek.

 
Články odjinud


Články odjinud